Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Silnik się przegrzewa, nie działają wentylatory

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć wszystkim, mam naprawdę poważny problem z moim układem chłodzenia...

Wszystko się zaczęło od tego jak wskaźnik temperatury zaczął mi wariować (unosił się i opadał), mam 2 czujniki 2-pinowe, niebieski i czarny, czarny wymieniłem na szary 2-pinowy bo powiedzieli mi, sprawdzając po numerze to podejdzie i tylko kolor się różni. Wymieniłem dodatkowo termostat na nowy, ale problem był dalej... Tym razem wskaźnik w ogóle nie pokazywał temperatury. Mimo tego auto jeździło ok, każdy mówił że to może jakieś kable a auto śmiga dobrze. Nie było żadnych błędów poza jednym : 18339 - brak komunikacji z modułem sterowania wentylatorów. Następnie zauważyłem, że ubywa mi po trochę płynu ze zbiornika, gdy poziom był poniżej minimum i to nawet sporo, nie dostałem żadnej informacji o tym, jakby czujnik ze zbiornika też nie działał. Dolałem płyn i parę dni później jadąc po mieście, nagle zauważyłem że leci mi dym pod maską, gdy ją podniosłem to wywalało mi płyn ze zbiornika przez korek, zauważyłem że wentylatory nie działają w ogóle... Klimatyzacja nie działa, daje ciepłe powietrze i świszczy, silnik przez to się przegrzewa, wcześniej jeździłem tylko po autostradach i napływ powietrza ruszał wentylatory i było chłodzenie i klima a w mieście już lipa. Sprawdziłem czwarty bezpiecznik i w sumie nie jest przypalony, czy jest jakiś inny bezpiecznik który za to odpowiada? Jakiś większy... Co to może być, od czego mam zacząć? Nie chcę się za bardzo wykosztować...

Edit:
Dodam jeszcze, że jak zaczynałem jeździć to wskaźnik temperatury leżal na 50, po jakiejś godzinie gasiłem silnik i 15 min poźniej po ponownym odpaleniu wskaźnik podnosił się na +/- 60... nastepnie podczas jazdy albo opadał albo stał w miejscu. Gdy silnik ostygł, nadal leżał wskaźnik na 50, i tak w kółko.

Edytowane przez jarek0495

Opublikowano

Czy udało Ci się zdiagnozować problem?

Opublikowano

Kolego jarek 0495 nie wymieniles zielonego czujnika 4 pinowego ktory jest z tyłu silnika. Dwa do sprawdzenia jest modul wentylatorów, albo uszkodzony albo brak zasilania, obstawiam jednak ze uszkodzony, wymień go na sprawny uzywany z b6 lub b7. 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Problem rozwiązany, prawda - miałem 3 czujnik temperatury, zielony 4-pinowy, to z nim był problem, nie wiedziałem bo wielokrotnie wyczytywałem w necie, że BEX ma tylko 2 czujniki 2-pinowe... 
Jeżeli chodzi o wentylatory to spaliły mi się tylko silniczki, moduł jest ok.
Nowy wentylator za 4-5 baniek, czujnik i jest ok.
Jedyny problem jaki mi się dodatkowo pojawił, to termostat... Podczas jazdy wskaźnik pokazuje 70-80 stopni, jak stoje w korku to trochę więcej ale nigdy 90, za to jak zgaszę silnik na minute czy dwie, później go ponownie odpale to wskaźnik wskakuje na 90, ale tylko na chwile bo podczas jazdy znow wraca na 80. Zakladam, że przegrzewał mi się silnik i przez to coś się w termostacie powaliło, racja?

Opublikowano

Niekoniecznie. Może być wina termostatu lub cały czas zielonego czujnika jeśli kupiłeś marny zamiennik. Trzeba by vagiem sprawdzić.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.