Jump to content
2 2
tomczas

A4 B6 dziwne zachowanie klimatyzacji, blokuje kratki

Recommended Posts

Witam. Od tygodnia czasu jestem posiadaczem B6 i od kilku dni walcze z klimatyzacja. Nadmuchy i klima dzialaja tylko na LOW. Wraz z zwiekszaniem temperatury na klimatroniku zmniejsza sie sila nadmuchu z kratek. Na panelu sila nadmuchu na full, powietrze gdzies dmucha, ale nie wiadomo gdzie i w aucie robi się duszno, nieprzyjemnie pachnie i szyby strasznie parują. Drugi przypadek podczas zwiekszania temperatury z LOW ->. Z lewej i lewej centralnej kratki dmucha lodowate powietrze. A prawa centralna i prawa dmucha zgodnie ze wskazaniami do czasu aż sie coś nie przyblokuje. 

Zrobione testy vagiem, adaptacje, kasowanie bledow i nic nie pomaga.

Zastanawiam sie czy nie mam klimatronika z B7 i stad takie jaja? Panel wygląda jak nowy i temperatura zaczyna sie od LOW, 16....

20190621_204449.jpg

sygnatura.jpg

Najpierw przypisz dobrze panel do auta bo sypie blad, dopiero po tym zrób nastawy podstawowe ale juz widac ze silnik v71 albo jest zablokowany albo brak na nim napiecia i nie rusza klapy. Ztob najpierw te dwie rzeczy pozniej szykaj dalej a panel klimy BM na 99% jest z b7

Moje AUDI
Zrobione: Tempomat, PDC tył, Lusterko wewnętrzne fotochrom z czujnikiem światła i CLH, Bluetooth, Airbag Off, IsoFix, Kierownica MF z B8, Zawieszenie całe nowe.
W trakcie: Poprawa instalacji LPG.
W przygotowaniu: RNS-E LED + kamera, składane lustra z fotochromem, grzanie foteli.

Problem polega na tym ze za cholere nie moge przypisac klimatronika. Nie moge zapisac kodu. Robilem wg tego opisu:

Przyuczenie VIN
08 Klima - 10 Adaptacja - Kanał 81 Wpisz PIN 26467 Testuj Zapisz

sygnatura.jpg

Posted (edited)

A licznik masz prawidłowo przypisany? Jeszcze jakis moduł ma problrm z niepasujacym numerem vin?

Albo kiepski kabel

Edited by MaTeo85

Moje AUDI
Zrobione: Tempomat, PDC tył, Lusterko wewnętrzne fotochrom z czujnikiem światła i CLH, Bluetooth, Airbag Off, IsoFix, Kierownica MF z B8, Zawieszenie całe nowe.
W trakcie: Poprawa instalacji LPG.
W przygotowaniu: RNS-E LED + kamera, składane lustra z fotochromem, grzanie foteli.

Posted (edited)

Tego nie sprawdzalem. Mozliwe ze 2002r mial kolorowy fis?

"Albo kiepski kabel"

kabel mam Viaken KKL. Wiec raczej ok

Edited by tomczas

sygnatura.jpg