Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.9 TDI AVANT & 1BA & Eibach pro kit -30


przemekshr1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jeśli taki temat mógł już być to z góry przepraszam jeżeli się powtórzę.

POMOCY ! Moje autko to b5 Avant 1.9 TDI 99-00 rok, AFN 110KM, napęd przód, manual. Przy wymianie przednich wahaczy mechanik odkrył psikusa z pękniętą sprężyną i cieknącym amorkiem i wymienił na nowe firmy Kamoka. Niestety po tym zabiegu przód stoi mega wysoko ok. 11 cm prześwitu na kolach 17 cala 225/45/17 w stosunku do 6 cm na tyle. Chcę zamówić sprężyny obniżające i myślałem nad Eibach pro kit -30 mm (znalazłem nowy zestaw za 650zł) jednak mam pytanie bo na stronie Eibach wybierając mój model wyskakuje zestaw katalogowy E1537-140 dla modelu A4 Avant (8D5, B5) i silników 1.8, 1.8 T, 1.9 TDI, 2.4, 2.6, 2.8 bez automatycznej skrzyni biegów. Jednak miedzy moja wlepką pod maska z naciskami a danymi na stronie Eibach jest różnica tzn Eibach: Nacisk na przednią oś 1055 kg, nacisk na tylną oś 1045 kg. A u mnie na wlepce: 1005 i 1000 kg. Czy te sprężyny będą odpowiednie do mojego modelu? Zaznaczę, ze nie oczekuje wielkiej gleby tylko obniżeniu przede wszystkim przodu i aby pozostał komfort jazdy. Amorki zostaną ze względu na to ze z przodu są nówki Kamoka od sprężyn i poczekam na wymiane czegoś ze skróconym skokiem gdy tylne będą już zużyte. Poniżej zamieszczę fotki i proszę o pomoc w wyborze odpowiednich sprężyn. Dzięki !

Edit. Jeśli ten zestaw Eibacha byłby odpowiedni to myślałem też nad tym aby na razie zamontować tylko przód aby zrobić korektę tej różnicy 5 cm względem tyłu (amorki przód są nowe a z tyłu Monroe już trochę pojeździły i boje się różnicy). A potem gdy tylne amorki zdechną zamontować już nowe nowe sprężyny na tył wraz z amorkami ze skróconym skokiem na przód i tył. Proszę o podpowiedz czy dobrze kombinuje.

audi3.jpg

audi2.jpg

audi1.jpg

Edytowane przez przemekshr1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz to co Ci wyskakuje w katalogu, a jeśli chcesz montować to tylko kpl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zamówić zestaw katalogowy E1537-140 dedykowany dla mojego modelu gdzie Eibach podaje nacisk na przednią oś 1055 kg, nacisk na tylną oś 1045 kg i będzie pasował i obniży mi autko gdy na mojej wlepce jest informacja: 1005 i 1000 kg? Pytam ponieważ zastanawiałem się również nad sprężynami H&R i tam dedykowany model ma naciski mniejsze niż na mojej wlepce i sprzedawca poinformował mnie, że "Należy wybrać model z naciskiem do 1005kg na przód."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

Wymieniłes te spreżynki ???  

Jak teraz wizualnie?ładnie auto siadło na nowych sprezynach ?  mozesz foto wrzucic? 

pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...