Jump to content
1 1
Kubson3210

Obcieranie na 2 i 3 biegu przy przyśpieszaniu

Recommended Posts

Cześć

Jestem posiadaczem Audi A4 B6 1.9 TDI 130KM. Od jakiegoś czasu podczas przyśpieszania na 2 i 3 biegu do 2000 tyś. obrotów słychać jakby takie ciche obcieranie w okolicy skrzyni. Dźwięk podobny do obcierania zębatek, czy czegoś metalowego. Nie jestem specem, nie wiem co by tam mogło taki dźwięk wydawać ;) Biegi wchodzą bez problemu, sprzęgło również, tylko taki cichy dźwięk się pojawia. 

A może to słynne szuranie turbiny? 

Jeśli rzeczywiście z okolicy skrzyni to sprawdź czy nie masz skrzyni GBA, w niej niestety są wadliwe łożyska które zaczynają dokuczliwe szumiec... 

A4 B6 Mingblau AVFant by kamil-vag

Audi A6 C5 2.4 ALF > Audi A4 B5 1.9 TDI AFN > Audi A3 8L 1.9 TDI ALH > VW Passat B5 FL 2.0 ALT > Audi A4 B6 1.9TDI AVF

1 minutę temu, kamil-vag napisał:

A może to słynne szuranie turbiny? 

Jeśli rzeczywiście z okolicy skrzyni to sprawdź czy nie masz skrzyni GBA, w niej niestety są wadliwe łożyska które zaczynają dokuczliwe szumiec... 

Słynne szuranie, czyli coś nie tak z turbiną? A w jaki sposób mogę sprawdzić jaką mam skrzynię? Silnik 130km i 5 biegów, tylko tyle wiem ;)

Tak z turbo, głównie to słychać przy zmianie biegów podczas szybkiego rozpędzania auta... 

5 biegów raczej nie dotyczył problem lozysk

Audi A6 C5 2.4 ALF > Audi A4 B5 1.9 TDI AFN > Audi A3 8L 1.9 TDI ALH > VW Passat B5 FL 2.0 ALT > Audi A4 B6 1.9TDI AVF

Teraz, kamil-vag napisał:

Tak z turbo, głównie to słychać przy zmianie biegów podczas szybkiego rozpędzania auta... 

5 biegów raczej nie dotyczył problem lozysk

Turbo słyszę jak gwiżdżę od kiedy mam auto podczas rozpędzania się, a te zgrzyty, czy lekkie obcierki zaczęły się niedawno. Sam nic nie zdziałam, nie jestem dobry w te klocki, więc oddam auto do mechanika i niech popatrzy co tam może być. Czyli to równie dobrze nie musi być sprawa ze skrzynią?

1 minutę temu, kamil-vag napisał:

U mnie ten dzwiek pojawia się przy przyśpieszaniu na 2 lub 3 biegu, po puszczeniu gazu nie ma żadnego dźwięku.