Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zatarta sprężarka klimatyzacji B7, 1.9TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

niestety okazało się, że mam zatarta/uszkodzoną sprężarkę klimatyzacji w B7/2005. Wcześniej zerwało mi się sprzęgło i przy demontażu mechanik sprawdził sprężarkę. Teraz mam pytanie czy podejdzie mi Denso DCP02041? Koszt nowej około 900zł. Czy lepiej regenerować albo szukać używki?

Poniżej model uszkodzonej sprężarki

Kompresor.jpeg

Opublikowano

w zależności jaki masz numer nadwozia masz taki oto wybór dla silnika BKE;BRB 


Ch No: >>8E-6-400 000*             11/04-06/08        6SEU14C            DCP02038
Ch No: 8E-7-000 001>>             11/04-06/08         6SEU14C            DCP02041     8E0260805CB 
Ch No: 8E-7-000-001>>             11/04-06/08         6SEU14C            DCP02052     8E0260805CG

Opublikowano
  • Autor

WAUZZZ8E35A579386 taki mam. Czyli pierwsza wersja podchodzi - DCP02038?

Opublikowano

Tak z danych katalogowych denso tak to by było.

To co masz wyżej to info z katalogu kompresorów denso.

Opublikowano
  • Autor

Ok, dzięki za pomoc. Nowa Denso DCP02038 około 1100zł. Jeśli montuje się nowy kompresor to co jeszcze trzeba wymienić? Osuszacz?

Przed demontażem sprężarki wyciągnęli mi na serwisie gaz i przy okazji wymienili dławik. Stary nie był jakoś specjalnie brudny.

Opublikowano

Przy zatarciu koniecznie skraplacz osuszacz i dlawik do tego plukanie układu. I wszystkie nowe oringi

Opublikowano
  • Autor

To widzę, że droga inwestycja mnie czeka. Nowe oringi - możesz coś więcej o tym napisać bo nie bardzo wiem jakie? I jak skraplacz dobrać do tego?

Edytowane przez bradock1990

Opublikowano

Znajdz sobie etke online i poszukaj uklad klimatyzacji i tam znajdziesz wszystkie numery oe oringów, albo podjedz do aso to Ci powiedza jakie oringi i ile potrzeba. Generalnie groszowe sprawy ok.4 zł za szt. 

Skraplacz polecam nissensa ok 300zl. Odezwij sie do kolegi @dzik to Ci ogarnie co tam potrzeba.

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, MaTeo85 napisał:

Znajdz sobie etke online i poszukaj uklad klimatyzacji i tam znajdziesz wszystkie numery oe oringów, albo podjedz do aso to Ci powiedza jakie oringi i ile potrzeba. Generalnie groszowe sprawy ok.4 zł za szt. 

Skraplacz polecam nissensa ok 300zl. Odezwij sie do kolegi @dzik to Ci ogarnie co tam potrzeba.

Ok dzięki.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.