Jump to content
1 1
P3T3R

Problem połączenia z komputerem auta

Recommended Posts

Witam,

Mam na oku Audi a4 b5 w sedanie z silnikiem 1.6 2000r, ale jest jeden problem przez który się wacham - pali się kontrolka Check Engine. Silnik chodzi bardzo dobrze, nie przerywa, nie faluje na obrotach, odpala "od strzała". Wystarczyłoby tylko usunąć tą kontrolkę i tu właśnie pojawia się główny problem - żaden komputer nie chce się połączyć z komputerem samochodu, próbowane było na 5 różnych komputerach na żadnym nie zadziałało. Wydaje mi się, że jest problem z gniazdem i jego okablowaniem. I tu pojawia się moje pytanie do was :-) . Co może być tego przyczyna ? Jaki byłby mniej więcej koszt naprawy tego problemu ? Czy Wy zaryzykowali kupno samochodu z takim problemem ?.

Jeżeli faktycznie byłby to problem przerwanego połączenia w jakimś miejscu, to kwestia dostania się do instalacji,  naprawy/wymiany przewodów i powinno być ok. Roboty raczej mogłoby być dużo, więc wydaje mi się, że do zrobienia samemu, żeby koszt nie był nieopłacalny. Mógłby być też problem z kompem, to wtedy pewnie wymiana ecu.

Zobacz po ile chodzą kompy do tej wersji, zapytaj u jakiegoś elektryka jaki byłby koszt diagnozy i potencjalnej naprawy uszkodzonej wiązki w takim miejscu, jeżeli nie chciałbyś tego robić sam i wtedy będziesz wiedział na jakie koszty się przygotować w najgorszym wypadku i czy warto.

Ja osobiście byłbym sceptycznie nastawiony do zakupu, bo warto sprawdzić wcześniej jakie są błędy i na co jeszcze się przygotować. Tutaj na ogół wszystko działa, ale tej części diagnozy nie dasz rady zrobić i pewności nie ma.

W dniu 26.06.2019 o 14:05, P3T3R napisał:

Witam,

Mam na oku Audi a4 b5 w sedanie z silnikiem 1.6 2000r, ale jest jeden problem przez który się wacham - pali się kontrolka Check Engine. Silnik chodzi bardzo dobrze, nie przerywa, nie faluje na obrotach, odpala "od strzała". Wystarczyłoby tylko usunąć tą kontrolkę i tu właśnie pojawia się główny problem - żaden komputer nie chce się połączyć z komputerem samochodu, próbowane było na 5 różnych komputerach na żadnym nie zadziałało. Wydaje mi się, że jest problem z gniazdem i jego okablowaniem. I tu pojawia się moje pytanie do was :-) . Co może być tego przyczyna ? Jaki byłby mniej więcej koszt naprawy tego problemu ? Czy Wy zaryzykowali kupno samochodu z takim problemem ?.

Czasami przez uszkodzony licznik nie da się połączyć z ECU. 

Sprawdź czy z jakimkolwiek innym modułem się polaczysz. Jeżeli tak to problem na pewno nie leży po stronie gniazda.

FIS VDO  <---- klik:decayed: