Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dźwięk silnika Audi a4 b8 2.0 tfsi cdnc


fifi1503

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od miesiąca jestem posiadaczem audi a4 b8 2.0 tfsi quattro. Niepokoi mnie dźwięk silnika. Dziwnie klekocze jak w dieslu. Bylem z tym w ASO to powiedzieli ze jest wszystko w porządku. Nagrałem filmik na yt. Czy to jest normalny dźwięk 2.0 tfsi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno tak nie powinien chodzić.

Edytowane przez Cios1992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam silnik i chodzi identycznie. Tez myslałem, że coś jest nie tak. Samochód mam od 3 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam już wiesz co tak klekotało? Ja miałem identiko klekot i okazało się że rozrząd był do roboty. Ogólnie te silniki podobno lubią klekotać jak diesle gorzej jak do tego dochodzi metaliczny dźwięk to wtedy rozrząd ewentualnie jak mi mówił mechanik wałki balansu lub panewy 

Edytowane przez Arket
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2019 o 22:31, Arket napisał:

I jak tam już wiesz co tak klekotało? Ja miałem identiko klekot i okazało się że rozrząd był do roboty. Ogólnie te silniki podobno lubią klekotać jak diesle gorzej jak do tego dochodzi metaliczny dźwięk to wtedy rozrząd ewentualnie jak mi mówił mechanik wałki balansu lub panewy 

U mnie panewke szlak trafił. Ale po wymianie dźwięk silnika sie nie zmienił. Za niedlugo rozrząd bede robił i zobaczymy. Z ciekawosci jaki koszt rozrzadu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Czy w B8 też jest z tyłu silnika mały łańcuch spinający wałki rozrządu?

Pytam bo w B7 TFSI ten metaliczny klekot powoduje uszkodzony napinacz i wyciągnięty łańcuch. Wymiana tych części eliminuje problem.  

Pozdrawiam ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...