Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Degradacja końcówek rur wydechowych


fio

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z końcówkami rur wydechowych - wyglądają brzydko. Są matowe z dużą ilością ciemnych plamek. Samochód wyprodukowany w styczniu 2018. W moim poprzednim samochodzie (Volvo V60) po 6 latach użytkowania wyglądały jak nowe. Wystarczyło mycie samą wodą. Szukałem informacji na niemieckim forum i tam piszą o tym że do marca 2018 używano stali chromowanej, ale po problemach z jakością od tego czasu używane są ze stali nierdzewnej. Niestety od jakiegoś czasu mimo świadomości problemu nie zawsze chcą wymieniać na nowe na gwarancji (w Niemczech u nas jeszcze nie pytałem dealera). Jak jest u Was? Wyglądają dobrze?

 

Tutaj link do tematu:

https://www.motor-talk.de/forum/endrohre-s5-angefressen-nach-1-woche-winter-t6208309.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie do końca, bo większość odmów serwisu na wymianę końcówek w Niemczech opierała się na stwierdzeniu, że zastosowano niewłaściwe środki do konserwacji. 

Przed robieniem afery w serwisie, chciałbym wiedzieć, czy to tylko mój problem, czy ktoś z Was też zauważył coś takiego u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zrobiły się ciemne i matowe, ale przeleciałem je pastą MOTHERS i wyglądały jak nowe.

4f5d0046419088dd3ea441bedcef
ALLEGRO.PL

Kup MOTHERS aluminium na Allegro - Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...