fio

Pasjonat
 • Zawartość

  11
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

O fio

  Informacje

  • Płeć
   Mężczyzna
  • Imię
   A
  • Lokalizacja
   Sosnowiec

  Auto

  • Model
   A5
  • Nadwozie
   Sportback
  • Rocznik
   2018
  • Silnik
   2.0 TFSI
  • Kod silnika
   DE
  • Napęd
   FWD
  • Skrzynia
   S-Tronic
  • Paliwo
   PB

  Ostatnie wizyty

  45 wyświetleń profilu
  1. Niestety tylko na Androida. Po dłuższym testowaniu okazuje się, że jest to mało stabilne (zawiesi się zupełnie, albo zacznie wyświetlać głupoty). Autor chyba przestał już rozwijać ten dodatek. Ostatnia aktualizacja jest z 8 lutego, a wcześniej były co 2-3 dni. Nie działa zupełnie w najnowszym AndroidAuto, a z MMI i tak obsługa bez dotykowego wyświetlacza była średnia.
  2. W A5, produkcja 2018 też jest B8
  3. Miałem okazję przejechać się ponownie 252 KM i jednak jest spora różnica pomiędzy 190 KM. Może nie przepaść, ale nie da się tego nie zauważyć - cofam moją wcześniejszą opinię. Mimo wszystko mnie 190 KM wystarcza.
  4. Potwierdzam, że z czasem B&O gra lepiej (tak napisano w cytowanym wątku na audiworld). Kiedy pisałem pierwszy post w tym wątku miałem jakieś 300/400 km przebiegu i byłem załamany. Dzisiaj, po miesiącu albo się przyzwyczaiłem, albo gra dużo lepiej. Wsiadłem do mojego poprzedniego samochodu Volvo V60, który pod względem nagłośnienia był dla mnie ideałem i przyznaję, że w A5 nie jest źle. Mam podobne ustawienia, jak na audiworld jedynie basów mam więcej po podciągają trochę średnicę pasma, której mi brakowało.
  5. U mnie działa. Prosta instalacja, wyszukiwanie głosowe w YouTube super, ale pozostała obsługa raczej niewygodna. Mało testowałem, przez uzależnienie od Spotify.
  6. Zastanawiam się, czy znaleźliście optymalne ustawienia dla Bang & Olufsen. Jestem bardzo rozczarowany tym nagłośnieniem. Podczas jazd testowych, gdy narzekałem - sprzedawca zapewniał, że jest mnóstwo ustawień i znajdę coś dla siebie. Pokazał mi, jak gra standard i Audi Sound System i rzeczywiście B&O gra lepiej, ale brakuje mi szerokiej sceny, ustawienia środkowego pasma i zmiękczenia bardzo jasnych i dominujących głośników przednich. Macie jakieś rady dot. ustawień?
  7. Nie chcę robić offtopu, ale krótko (zrobiłem 115 kkm od 2012): nie za słabe, automat wbrew opiniom wcale nie jest wolny (miałem tylko 6 biegów), genialny dźwięk 5 cylindrowego diesla D5 (RIP), jakość wykonania wcale nie ustępuje niemieckiej trójcy, genialne fotele, absolutna bezawaryjność (0 poważnych/drobnych usterek). Wady: zawieszenie standardowe hałaśliwe (jak na samochód w tej cenie) i kołyszące, nie daje pewności na zakrętach (kolega miał utwardzone i prowadzi się lepiej, ale komfort jak w gokarcie), układ kierowniczy bardzo nieprecyzyjny (największa zmiana na + po przesiadce do Audi). Bardzo lubiłem ten samochód i mimo początkowych planów i możliwości zmiany już w 2016 czekałem na następce modelu. Ostatecznie, jak napisał @Kosmita z nudów poszukałem czegoś innego i byłbym bardzo zadowolony ze zmiany, gdybym wybrał quattro. Bez quattro jestem jedynie "umiarkowanie" zadowolony
  8. Oczywiście 190KM 2.0. Pomyłka/poprawione. @Kosmita Jak wspomniałem, wg mojego odczucia nie ma tak dużej różnicy pomiędzy 190 a 252. 2.0 tfsi 190KM wybrałem w ciemno i nie jestem rozczarowany a przesiadłem się z 215 KM AWD w Volvo V60. Co do napędu 4x4 to przy śliskiej nawierzchni lub próbie wykorzystania maksimum potencjału samochodu - masz 100% racji. Mocniejsza wersja dużo zyskuje, bo do 190KM qattro się nie dołoży.
  9. Wybaczcie pytanie, ale jako absolutnemu nowicjuszowi (od zawsze tylko ASO) możecie mi przybliżyć, kto w A5 i Q5 (2017) może coś takiego zrobić? Niezależny zwykły warsztat, czy potrzebny jest jakiś elektryk, czy też warsztat tuningowy? Czy ktoś zna takie miejsce w okolicach Katowic? Czy nie ma problemu z gwarancją, bo w jednym z postów powyżej pojawiła się wątpliwość.
  10. Jeździłem testowym A4 1.4 150KM i A5 2.0 252KM i w ciemno wybrałem 2.0 190KM, jako złoty środek do A5. Po tygodniu użytkowania mogę powiedzieć, że daje radę w kwestii przyspieszenia, elastyczności i wyciszenia. Niestety przy śliskiej nawierzchni, jak obecnie brakuje quattro.
  11. Odkopuję temat, ale może kogoś to uspokoi. W A5 TFSI z rocznika 2018 i Q5 TDI 2017 równiutko przy przekraczaniu 40km/h stuknie. W serwisie potwierdzili, że to normalne i nie przejdzie.
  12. Witam wszystkich. Posiadacz A5, ale widzę tu dużo dla siebie PS. Czy ktoś wprowadzi rocznik 2018 dla samochodu w sygnaturce???