fio

Pasjonat
 • Zawartość

  49
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Komentarze sprzedającego

 • 0
 • 0
 • 0

Reputacja

2

O fio

  Informacje

  • Imię
   A
  • Lokalizacja
   Sosnowiec

  Auto

  • Model
   A5
  • Nadwozie
   Sportback
  • Rocznik
   2018
  • Silnik
   2.0 TFSI
  • Kod silnika
   CVKB
  • Napęd
   FWD
  • Skrzynia
   S-Tronic
  • Paliwo
   PB

  Ostatnie wizyty

  199 wyświetleń profilu
  1. fio

   O to właśnie chodzi, że widzę tylko jedną opcję z tym związaną: "Tekst radiowy", ale wtedy wyświetli mi wszystkie dane z RDS na całym ekranie i nic poza tym. W poprzednich samochodach te dane się zmieniały na wyświetlaczu pod nazwą stacji - tu mam tylko samą nazwę, logo i ikonkę "i".
  2. W każdym moim poprzednim samochodzie informacje RDS były wyświetlane gdzieś "na wierzchu". Tzn. informacje o aktualnym programie, wykonawcy utworu, telefonie do radia itp. W Audi potrafię to odczytać tylko wchodząc w "Tekst radiowy". W instrukcji jest zdjęcie, gdzie poniżej nazwy stacji wyświetlają się informacje o utworze. Jak jest u Was?
  3. fio

   Na pierwszej stronie tego wątku opisywałem subiektywne różnice pomiędzy ksenon Q5 i led A5. Może coś Ci pomoże.
  4. fio

   Nie pomogę w zadanym pytaniu, ale u mnie telefon Samsung S9 nagrzewa się do takich temperatur przy ładowaniu bezprzewodowym w phonebox'ie, że czasami się restartuje lub zawiesza. Przy innych ładowarkach bezprzewodowych nie mam takich problemów. Nie wiem, czy to tylko mój problem, ale może nie warto się w to bawić.
  5. fio

   hah... reflektory mi nie parują, ale mam właśnie jechać z hamulcami, które trzeszczą przed zatrzymaniem.
  6. fio

   Moje A5 zlecono do produkcji w ostatnim tygodniu listopada 2017. Odebrałem w pierwszym tygodniu lutego 2018. Dwa miesiące z hakiem - byłem w szoku (produkcja w fabryce przy siedzibie w Ingolstadt).
  7. fio

   W tamtym roku to właśnie 190KM Ultra zniknęło z konfiguratora w okresie lipiec-wrzesień 2017. Jak znowu się pojawił pod koniec września to już z mildhybrid.
  8. fio

   Mojej żonie w serwisie VW (Golf silnik 1.4 TSI 150KM z 2016 więc pewnie podobny) powiedzieli, że nie ma się już prawa przejmować tym, że po piłowaniu np na autostradzie musi "wystudzić" silnik przed wyłączeniem. Chłodzenie i smarowanie elementów odbywa się nawet po wyłączeniu. Nawet nic już nie piszą w instrukcjach o tym. Jeżeli mówili prawdę to być może ten element jest chroniony w odpowiedni sposób. W mojej instrukcji też nie znalazłem informacji o potrzebie wychładzania turbiny przed wyłączeniem. Star-stop nie działa zawsze i bierze pod uwagę m.in. wysoką temp. silnika.
  9. fio

   Średnio mam 9,3 - 9,5 od lutego (od nowości). 80% miasto, jazda raczej dynamiczna. (ale to nie odpowiedni wątek na takie odpowiedzi )
  10. fio

   Pokonuję do pracy odcinek ok 10-15 km miastem. Płynnie, dziadkowo, z zasadami ekojazdy miałem raz 5,7 l. Dynamic z gazem w podłodze 13 l. Trudno porównać
  11. fio

   Wszystkie nowe Audi mogą żeglować, natomiast to tzw. mild-hybrid ma tylko 190km, który został zaprojektowany z opcją oszczędnego podróżowania (oznaczenie Ultra przy tych silnikach, zawory AVS z dodatkowymi krzywkami mocy). Rzeczywiście delikatnie traktując pedał przyspieszenia można uzyskać zaskakujące zużycie paliwa, ale traci się przyjemność z jazdy
  12. fio

   Czujniki są standardowo. Natomiast z moje wiedzy są to czujniki TPMS, czyli pośrednie. Nie badają ciśnienia, ale liczbę obrotów koła (różnica ciśnienia powoduje zmianę średnicy koła a tym samym ilość obrotów). Pompujesz koła z manometrem do właściwego ciśnienia i ustawiasz w komputerze, że to jest wartość prawidłowa. Jak ciśnienie spadnie dostaniesz ostrzeżenie. Żadnych wartości ciśnienia nie odczytasz.
  13. fio

   tak
  14. fio

   Nie było w poprzednich wersjach. W Polsce pojawiło się pod koniec sierpnia po przerwie, w której silnik TFSI 190KM nie był dostępny (nie można go było zamówić w czerwcu, lipcu i połowie sierpnia 2017 ze względu na wprowadzane zmiany).
  15. fio

   U mnie wygląda świetnie. Super rozdzielczość i bardzo ładnie estetycznie. Może sprawdź, czy masz najnowszą wersję Android Auto. Ja zawsze ściągam z tego miejsca: https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/