fio

Pasjonat
 • Zawartość

  43
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Komentarze sprzedającego

 • 0
 • 0
 • 0

Reputacja

1

O fio

  Informacje

  • Imię
   A
  • Lokalizacja
   Sosnowiec

  Auto

  • Model
   A5
  • Nadwozie
   Sportback
  • Rocznik
   2018
  • Silnik
   2.0 TFSI
  • Kod silnika
   CVKB
  • Napęd
   FWD
  • Skrzynia
   S-Tronic
  • Paliwo
   PB

  Ostatnie wizyty

  153 wyświetleń profilu
  1. fio

   W tamtym roku to właśnie 190KM Ultra zniknęło z konfiguratora w okresie lipiec-wrzesień 2017. Jak znowu się pojawił pod koniec września to już z mildhybrid.
  2. fio

   Mojej żonie w serwisie VW (Golf silnik 1.4 TSI 150KM z 2016 więc pewnie podobny) powiedzieli, że nie ma się już prawa przejmować tym, że po piłowaniu np na autostradzie musi "wystudzić" silnik przed wyłączeniem. Chłodzenie i smarowanie elementów odbywa się nawet po wyłączeniu. Nawet nic już nie piszą w instrukcjach o tym. Jeżeli mówili prawdę to być może ten element jest chroniony w odpowiedni sposób. W mojej instrukcji też nie znalazłem informacji o potrzebie wychładzania turbiny przed wyłączeniem. Star-stop nie działa zawsze i bierze pod uwagę m.in. wysoką temp. silnika.
  3. fio

   Średnio mam 9,3 - 9,5 od lutego (od nowości). 80% miasto, jazda raczej dynamiczna. (ale to nie odpowiedni wątek na takie odpowiedzi )
  4. fio

   Pokonuję do pracy odcinek ok 10-15 km miastem. Płynnie, dziadkowo, z zasadami ekojazdy miałem raz 5,7 l. Dynamic z gazem w podłodze 13 l. Trudno porównać
  5. fio

   Wszystkie nowe Audi mogą żeglować, natomiast to tzw. mild-hybrid ma tylko 190km, który został zaprojektowany z opcją oszczędnego podróżowania (oznaczenie Ultra przy tych silnikach, zawory AVS z dodatkowymi krzywkami mocy). Rzeczywiście delikatnie traktując pedał przyspieszenia można uzyskać zaskakujące zużycie paliwa, ale traci się przyjemność z jazdy
  6. fio

   Czujniki są standardowo. Natomiast z moje wiedzy są to czujniki TPMS, czyli pośrednie. Nie badają ciśnienia, ale liczbę obrotów koła (różnica ciśnienia powoduje zmianę średnicy koła a tym samym ilość obrotów). Pompujesz koła z manometrem do właściwego ciśnienia i ustawiasz w komputerze, że to jest wartość prawidłowa. Jak ciśnienie spadnie dostaniesz ostrzeżenie. Żadnych wartości ciśnienia nie odczytasz.
  7. fio

   tak
  8. fio

   Nie było w poprzednich wersjach. W Polsce pojawiło się pod koniec sierpnia po przerwie, w której silnik TFSI 190KM nie był dostępny (nie można go było zamówić w czerwcu, lipcu i połowie sierpnia 2017 ze względu na wprowadzane zmiany).
  9. fio

   U mnie wygląda świetnie. Super rozdzielczość i bardzo ładnie estetycznie. Może sprawdź, czy masz najnowszą wersję Android Auto. Ja zawsze ściągam z tego miejsca: https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/
  10. fio

   Z doświadczeń z wnętrzem: po przebiegu około 5000 km pojawiło mi się metaliczne cykanie na nierównościach dochodzące z środkowej części konsoli. Pojeździłem z miesiąc, pukałem w różne miejsca i mimo odgłosów ze środka przy "opukiwaniu" uzyskałem podobny dźwięk z tunelu środkowego. Pojechałem do serwisu raczej zrezygnowany, bo to zawsze trudno znaleźć i panowie nie dość, że potwierdzili usterkę to jeszcze naprawili w 2 godziny. Poluzował się moduł z pokrętłem MMI. Przy okazji dowiedziałem się, że jest procedura na naprawę skrzypienia z okolic zegarów w modelach z VC, co oznacza, że występuje częściej.
  11. fio

   U mnie mówili, że to system oczyszczania spalin, który musi się nagrzać. Też nie mam w czasie jazdy tylko na zimnym.
  12. fio

   Z mojej wiedzy jest to Mild Hybrid 12V. Samochód wyposażony jest w dodatkową baterię (akumulator) i alternator zdolny do zarządzania funkcjami Star & Stop, włączania i wyłączania, z odzyskiem energii podczas hamowania. Co to daje? Pomoc dla start-stop i (w co nie chce mi się wierzyć) przedłużenie "żeglowania".
  13. fio

   Wydaje mi sie, że w A4 są dwie opcje z zegarami analogowymi. Może masz tą u góry po prawej? Wiem, że nie pomagam, ale mam VirulaCocpit, więc u mnie jest inaczej.
  14. fio

   Masz kartę SIM z internetem włożoną do samochodu?
  15. Mam do was pytanie zupełnego laika. Czy da się zamienić felgi 18 na opcjonalne 19, które były dostępne do A5 w konfiguratorze równocześnie? Mam takie: 8W0 601 025 EE - parametry: -rozstaw szpilek: 5x112; -rozmiar felg: 8Jx18 H2; -Osadzenie felgi: ET 31; -piasta: 66.6mm z pierścieniem 57,1mm A chciałbym założyć takie: 8W0 601 025 AN - parametry: -rozstaw szpilek: 5x112; -rozmiar felg: 8,5Jx19 H2; -Osadzenie felgi: ET 32-piasta: 66.6mm z pierścieniem 57,1mm Czy mimo różnicy w rozmiarze i osadzeniu można je założyć, czy coś trzeba przerabiać? Gdzie polecacie szukać nowych felg? W salonie cena koszmarna. Na Allegro, OLX, czy sa jakieś lepsze sklepy lub inne źródła?