Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Reczny nie działa po regeneracji zacisku.


kokojumbo123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, regenerowalem tylny lewy zacisk (byl zapieczony tloczek na amen). Zacisk zalozony i odpowietrzony (tutaj wyrazy uznania dla użytkownika Dev za fachową pomoc, dzięki jego instrukcjom żadnych problemów z odpowietrzeniem zacisku nie bylo). Heble działają pięknie, tłoczek odbija, tarcze równo się ścierają. Po paru dniach przypomniałem sobie, że ręczny trzeba sprawdzić. O dziwo nie łapie przy lewym kole. Dobrałem się przez zapalniczkę i podłokietnik do regulacji ręcznego (była ustawiona w prawidłowej pozycji). Zaciągam ręczny, i tylko haczyk z prawej strony ciągnie linkę, w lewym kole nieznacznie (nie ciągną razem do przodu). Pomyślałem, że mechanizm nie działa, (ta wajcha przy zacisku). Sprawdzałem, ją czy dziala przy składaniu i działała. Ku mojemu zdziwieniu przy zaciągnięciu ręcznego ta wajcha przy zacisku ze sprężyna pracuje, i dobija do końca. Wychodzi na to, że tłoczek nie przesuwa się do tarczy i nie daje "oporu" mimo sprawnego mechanizmu "na zewnątrz" zacisku. Ktoś kto regenerował da jakąś rade co moglem spieprzyć? Przy ręcznym wewnątrz  cylinderka filozofii wielkiej nie widziałem (linka ciągnie wajchę, obraca śrubę, śruba wykręca tłoczek i dociska do tarczy). A jednak coś musiałem popsuć ?‍♂️ jest możliwość ze cos odwrotnie założyłem i zamiast wykrecac tloczek to go wkreca? Pewnie będę rozbieral go znowu ale chciałem pomoc gdzie blad zrobilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle założyłeś tą blaszkę którą nakłada się na trzpień samoregulatora?

Tam nie bardzo jest co popsuć w środku.
Najlepiej wrzuć zdjęcia zacisku po montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2019 o 08:04, Emejcz napisał:

Może źle założyłeś tą blaszkę którą nakłada się na trzpień samoregulatora?

Tam nie bardzo jest co popsuć w środku.
Najlepiej wrzuć zdjęcia zacisku po montażu.

Okazało się, że podczas nakładania wajchy na trzpień wyskoczył bolec mechanizmu z gniazda (ta dziura w cylinderku). Zaciągnięcie ręcznego powodowało obracanie calego mechanizmu, a nie tylko śruby. Musiałem rozłożyć i złożyć, ale już działa dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...