Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kilka pytań dot. Podniesienia mocy do ~ 200 km.


Jua

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od pewnego czasu przymierzam się do kupna samochodu, prawdopodobnie będzie to a4 b5. Niedługo po kupnie, miałem zamiar podnieść moc do ~ 200 km. Znalazłem pewną stronkę, na której jest mniej więcej opisane, co w samochodzie powinno się zmienić, no i tutaj pojawia się mały problem, bo widzę że różne fora średnio pokrywają się z tą stroną. Otóż:

- poleca się zmianę turbo na k30s (a z tego co czytałem, różni się ona tylko/aż 4 łopatkami, czy wymiana ze zwykłego k30 jest tego warta?)

- dolot za 1500 zł, natomiast na forach czytałem, że ori wytrzyma te 200.

- intercooler - polecany, nowy, kosztuje około 1200 zł. Czy jest to absolutne minimum? Czy znajdzie się coś tańszego?

- czy silnik po takich modyfikacjach będzie dobrze znosił gaz?

Ogólnie to samochód będzie sprowadzany, widzę duże rozstrzały w cenach, i zastanawiam się ile może kosztować +- dobra baza na początek? Tzn. Nie zajechany mechanicznie? Wybaczcie może głupie pytania, ale kompletnie nie znam się na motoryzacji, dopiero wkraczam w ten świat ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że chęć oszczędzania na wszystkim od samego początku źle się skończy. Kup najlepsze możliwe auto, doprowadź mechanicznie do serii i wtedy zacznij coś dłubać. Na seryjnym zdrowym silniku z seryjnymi gratami nie licz na więcej jak 170-180 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą, doprowadzenie silnika do serii to już nie lada wyczyn na początek a przy każdej późniejszej modyfikacji musisz wiedzieć co zrobić żeby go doprowadzić do poprzedniego stanu w razie awarii. Rozwiązaniem po części może być zakup AJL 180 KM i to już prawie 200 a doprowadzenie go do zdrowej serii pomoże Ci zbudować dobrą bazę do większych modyfikacji jeżeli to Ci nie będzie starczyło. Chłopaki w dziale o tuningu opisują niektóre patenty obejścia wysokich cen za modyfikacje ale bardzo z tym nie poszalejesz bo tak jak mówi kolega nie warto oszczędzać i jedyne co z tego wyjdzie to jeszcze większe koszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...