Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyrzut płynu chłodzącego na podszybiu


DariuszKaron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu męczę się z wysoką temperaturą i po wymianie termostatu, czujnika dolnego temperstury, korka wlewu płynu oraz przekaźnika 373 Wentylatory nie pracują tak jak powinny, często temperstura trzyma równe 90 stopni podczas jazdy, a tu sytaucja sprzed dosłownie 15 minut, zaparkowalem samochód, temperatura skoczyła na ponad 100 stopni i nagle wywaliło parę płynu nawiewami w kabinie. Okazało się że płyn wywaliło prawdopodobnie odpowietrznikiem na podszybiu, kotłowalo się dopóki delikatnie nie uouscilem ciśnienia odkreceniem korka wlewu płynu. Dodam że mam w domu mowy termowłącznik i zamówiłem też drugi czujnik temperatury który znajduje się tu blisko podszybia za silnikiem, pytanie CO ROBIĆ DALEJ!? I GDZIE ZNAJDUJE SIĘ TERMOWŁĄCZNIK?? PACJENT A4 B6 1.8T BFB. pomóżcie bo już nawet mechanicy już nie wiedzą co robić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja może się zdarzyć jak masz uwaloną uszczelkę pod głowicą albo cylinder.

Sprawdź dokładnie to 

W pierwszej kolejności czy są ślady spalania w płynie chłodniczym i wszystko będziesz mieć jasne,

Można kupić za grosze odpowiednie testy albo podjedź na warsztat niech Ci sprawdzą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że na testach wyjść nie włączają się wentylatory, uważam że raczej będzie to moduł sterujący chłodnicy albo któraś z części, czujnik temperatury albo termowłącznik bo to wszystko składa się w całość, wentylatory nie pracują, więc rośnie temperstura i się takie rzeczy dzieją 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem zły czujnik niestety, dwu pinowy ten co jest na dół, ale i tak później odpaliłem auto i pozwoliłem mu się zagrzac, w pewnym momencie jak już osiągnął 90 stopni to temperstura spadła do około 80 ale zaraz wrócił na 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...