Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BRD] Problem po ulewnej nocy - samoczynne załączanie wentylatora chłodnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siema. 

Panowie mam problem. 

W nocy lało jak z cebra a autko jak nigdy stało akurat na zewnątrz. O 6 rano teściowa przyszła do nas i obudziła mnie bo "coś" słychać w samochodzie... przyszedlem a tu wentylator od chłodnicy sobie działa. Odpalilem samochód, zgasiłem. Jest ok. Ide kimać dalej, ale za ok 5 min to samo. To odpięcie aku i zrobie to za dnia. 

Ogólnie znalazlem raczej przyczyne... 

Była woda w miejscu gdzie jest komp, ale tylko do niecałej połowy wysokości przekaźników. Tam jest ich 3. Widać było że woda świeża i czysta także to wpłynęło teraz. A wpłynęło górą bo nie mam dwóch śrubek (urwane) od dekielka komputera i dlatego. 

Tak czy inaczej wysuszone popsikane kontakt-cleanerem.

I jest tak nie świecą dwie kontrolki po przekręceniu stacyjki, check engine i świece.

Raz po tej operacji zadziałał i normalnie odpalił, ale znowu nie świecą te dwie kontrolki i nie pali. Teraz jak sprawdzam to nawet nie biore na rozruch jeśli widze brak kontrolek.

Macie jakieś pomysły co to może być?

Rozwiązane przez kamil-vag

Przejdź do rozwiązania
Opublikowano

Adam rozbierz to, powyciągaj te przekaźniki i daj im porządnie wyschnąć... je się da porozbierać ewentualnie...

No a VCDSa podpiąłeś ? Może trzeba błędy pokasować, może coś jeszcze siedzi w pamięci...

Druga opcja mogło przepalić jakiś bezpiecznik itd...

Opublikowano
  • Autor

Jeszcze nie podpinałem.. już ide po kompa.

Tego jednego nie moge wyciągnąć ni chu.. 

Ten co jest po środku z numerem 614.

Bezpieczniki patrzylem zanim odpalil ten jeden raz więc zobacze jeszcze raz.

20190808_152743-1152x864.jpg

Opublikowano

Tak na szybkiego to tam są:

A97-0780.png

1.1 -  Fuel pump relay -J17-
1.2 -  Starter inhibitor relay -J207-
2 -  Terminal 30 voltage supply relay -J317-
3 -  Automatic glow period control unit -J179-

Czyli m.in pompa paliwa, świece żarowe, rozruch i główny przekaźnik napięcia... 

Opublikowano
  • Autor

To ja mam tylko 1.2, 2 i 3

Wyciągnąłem ten nr 2 i był troszke jeszcze mokry i brudny(?). 

Niech podeschną jeszcze, wpinam je i kompa. Zobaczymy co pokaże:facepalm:

20190808_120208-1152x864.jpg

Tu chyba widać dokąd była woda..

Edytowane przez Adam87

Opublikowano

Wysusz je porządnie i dopiero wkładaj ;)

Ten 2 właśnie daje napięcie na większość osprzętu silnika - J317

Jak będą jakieś błędy daj znać, to będziemy myśleć dalej... musisz albo poszukać używki teraz obudowy, albo jakoś to szczelnie skleić...

Opublikowano
  • Autor

Kamil nie łączy mi się z silnikiem...

Opublikowano

Jak masz jak to sprawdź czy na tym 2 przekaźniku po przekręceniu zapłonu pojawia się napięcie na styku 2/87 - powinien być to  przewód szaro/czerwony...

Adam te przekaźniki da się rozebrać do takiego stanu i wtedy można poczyścić i dobrze wysuszyć:

7f43ba63107a227cda0d0551eb7b9f82.jpg b9cd7557178fd2fdb7ee04ad921e2330.jpg

Edytowane przez kamil-vag

Opublikowano
  • Autor

Rozebrałem go tak i wyczyściłem ale nadal nic. Nie ma kontrolek. Bezpieczniki dobre. 

Myślę może podmienić ten przekaźnik. Zobqczymy wtedy co będzie.

 

Opublikowano
  • Autor

Przekaźnik zmieniony, błędy pokasowane, autko śmiga?

Dzięki za pomoc:hi:

Opublikowano
  • Rozwiązanie

@Adam87 - to warto jeszcze dodać dla szukających w przyszłości, że sprawdziłeś po przekręceniu zapłonu, czy na styku 2/87 jest napięcie - nie było.

Na styku zasilającym natomiast 1/30 już tak. Także przekaźnik J317 nie podawał w ogóle zasilania na ECU i osprzęt silnika ;)

Stąd decyzja o podmianie... zapewne zalało cewkę i możliwe, że się spaliła... 

Opublikowano
  • Autor

Przyda się napewno taka ciekawostka?

Także zapamiętać?

Dzięki kamil za pomoc:hi:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.