Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Migająca kontrolka oleju pomimo jego prawidłowego stanu


JoeyTomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj zaczeła migac mi kontrolka oleju mimo ze na bagnecie jest wystarczająca ilosc. Dzis zaczeła gwizdac chyba turbina i nie wiem co sie dzieje:((( bardzo i pilnie prosze o pomoc. Pozdrawiam :thumbdown:

uzypełnij profil ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jak wiec szykuje sie wizyta u mechanika, ale moze to byc pompa oleju??? mam nadzieje ze nie załatwiłem turbiny bo dziwnie gwizdze przy przygazowaniu :(((. Kontrolka zapala sie tylko powyzej 2000 obrotów jakos tak + / -.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sie zapala po dluzszym postoju na jalowych obotach. Niestety cisnienie oleju na jałowych mam okolo 0,8 bara a przy 90 stopniach zapewne mniej. Ale poki zimny to jest w miare ok. Zbieram sie do wymiany pompy oleju, a poki co staram sie zbytnio nie jezdzic :( a napewno nie stoje na wolnych obrotach bo zaraz zaczyna glowica jak w dieslu klekotac :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeli pompa oleju i turbina do wymiany?....:((((((

U mnie sie zapala po dluzszym postoju na jalowych obotach. Niestety cisnienie oleju na jałowych mam okolo 0,8 bara a przy 90 stopniach zapewne mniej. Ale poki zimny to jest w miare ok. Zbieram sie do wymiany pompy oleju, a poki co staram sie zbytnio nie jezdzic :( a napewno nie stoje na wolnych obrotach bo zaraz zaczyna glowica jak w dieslu klekotac :naughty:

nie wystarczajace cisnienie oleju. W turbinie najprawdopodobniej uszkodzeniu uległo łożysko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy turbina ? trudno powiedzieć. Pompa na 99%. Ale radzę jak najszybciej odstawić do warsztatu i zacząć od mierzenia cisnienia oleju. 1-3,5 bara na wolnych, 5-7 przy 3 tys. obr. Pomiar przy temp. oleju 80 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...