Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z jednym kołem.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, założone nowe felgi (19/9,5) + opony 225/35 + dystanse przod/tył. Po zrobieniu zbieżności etc. okazało się, ze koło pasażera tył, nieco bardziej wystaje od reszty (dosłownie patrząc na nie ledwo widać było różnice. Konsekwencje jazdy okazały się mówiąc szczerze, dość bolesne. Felga od wewnątrz dorysowana, błotnik pogięty i uszkodzony. Teraz moje pytanie brzmi: jak ugryźć temat? Wszystko zrobione zgodnie ze sztuka, teraz będzie trzeba malować i prostować, ale jak ogarnąć koło żeby sytuacja się nie powtórzyła? Byłem na wakacjach, jedynie co mogłem zrobić to odgięcie błotnika w druga stronę tak abym mógł wrócić do domu. Zdjęcia podsyłam. Słyszałem, ze można byłoby kat zrobić inny, ale opona będzie trzeć. Jakieś pomysły?

Pozdrawiam. 

45312A09-E08B-4799-AABE-26BAB7208310.jpeg

4461F940-EAB8-4950-9563-5148F105428D.jpeg

D4E74FDA-9847-41E8-94F3-7FF7BB2D529B.jpeg

15674C52-1B23-4BB5-9C5B-6E671CA2AFE3.jpeg

19A54EAB-BECF-409C-BC7F-C75A42035082.jpeg

6787BF00-B190-4BD3-B882-C21AC38F51F7.jpeg

83D33C07-77D9-403F-86EE-3D25EB527060.jpeg

Opublikowano

Masz kilka możliwości:

- mniejszy dystans

- zmień kąty pochylenia z tyłu (będzie kroić opony od środka)

- podnieś auto o 1cm, bo obciera jak dobija 

Opublikowano
  • Autor

Mniejszy dystans w quattro raczej nie przejdzie chyba? Jest na równo z przodem. 

Katy wiem, tylko jak szybko opona zniknie? Zreszta zmniejszając kat, zaraz się okaże, ze lewa strona dostaje. 

Problem nie leży w glebie, bo strona kierowcy nienaruszona choćby w 1%

???

@H4mm3R

Opublikowano

Dystanse czy inne szerokości felg nie mają wpływu na quattro, tutaj ma się zgadzać obwód koła.

Jak szybko opona zniknie.. zależy od kątów, przebiegu, czy często masz tył dociążony, od opony. Na pewno szybciej niż normalnie.

Masz gwint czy sprężyny? Jak sprężyny to fabrycznie zawiecho w B7 od strony kierowcy jest 1cm wyżej i może dlatego lewa strona obstała.

 

Opublikowano
  • Autor

@H4mm3R

Gwint. Wszędzie po równo wysokości, co do mm. 

Co do dystansów - jak zmniejszę cała os, lewa strona będzie dostawac. Chyba nie można na prawo dać -1mm, a prawo zostawić? 

Jeżdżę po mieście, bardzo rzadka trasa, bagaż nieobciążany nigdy.

Opublikowano
Godzinę temu, napalm napisał:

@H4mm3R

Gwint. Wszędzie po równo wysokości, co do mm. 

Co do dystansów - jak zmniejszę cała os, lewa strona będzie dostawac. Chyba nie można na prawo dać -1mm, a prawo zostawić? 

Jeżdżę po mieście, bardzo rzadka trasa, bagaż nieobciążany nigdy.

No nie można, lewa i prawa strona - dystans musi być taki sam. Daj o 5 mm mniejszy dystans i powinno być ok.

Opublikowano

A może tą felge masz inną.. szerszą..

Spotkałem się z takimi sytuacjami że felgi czy opony niby takie same ale jednak inne... 

Albo zobacz też górne mocowanie amora... może pęknięte i siadło.

Edytowane przez Adam87

Opublikowano
  • Autor

@Adam87 z tym, ze zawiecha jest calutka nowa.

@H4mm3R będzie kłopot, bo tam dystans jest 1cm na centrowaniu :) Poza tym, cały czar pryśnie.

Problem generalnie jest wyłącznie taki: tyle koło pasażera wystaje za bardzo, o ile nie wiem. Na pewno bardziej ?

Co tu zrobić ?

Edytowane przez napalm

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, H4mm3R napisał:

Pakuj airride

To już jest w planach na przyszły rok ? Z tym, ze problem wystającego koła nadal nierozwiązany :D 

Opublikowano

A na pewno problem jest w kole. Błotniki w oryginale nikt przy nich szpachlą nie majstrował ?? Te białe na zdjęciach to podkład czy może szpachlówka ??

Opublikowano
  • Autor
34 minuty temu, Gregorski3 napisał:

A na pewno problem jest w kole. Błotniki w oryginale nikt przy nich szpachlą nie majstrował ?? Te białe na zdjęciach to podkład czy może szpachlówka ??

Niestety jeśli było coś robione, to nie za moich czasów. Jakoś nie przypominam sobie żeby błotnik jakoś inaczej wyglądał. Da rade jakoś sprawdzić ile odstają koła od „centrum” karoserii? Sprawdziłbym lewa, a potem porównał do prawej. Już zgłupiałem ??

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.