Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zestaw montażowy skrzyni 0B5 (S-Tronic Quattro)


shevu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Poszukuje kogoś kto posiada zestaw do montażu skrzyni biegów (odpowiednie ustawienie koła dwumasowego i sprzęgła). Składa się on z trzech elementów i wiem, że jest dokładany do kompletnych zestawów dwumas + sprzęgło (Luk i Sachs) - przynajmniej dla manualnej skrzyni

LuK w swojej instrukcji obrazkowej oznacza ten zestaw numerem: 400 0537 10

 

 

Chciałbym kupić / wypozyczyć na max. dwa tygodnie

 

Na Allegro taki kompletny zestawik (bez żadnej reklamy etc.):

DWUMASA-SPRZEGLO-AUDI-A4-ALLROAD-B8-2-0-
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 2379 zł - DWUMASA SPRZĘGŁO AUDI A4 ALLROAD B8 2.0 TFSI (7839066622). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo...

 

 

Werkzeug-thema-1634x919px.jpg

Edytowane przez shevu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, konstrukcję swojej skrzyni znam już bardzo dobrze. Ten zestaw służy do pozycjonowania koła dwumasowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2019 o 00:02, shevu napisał:

Wiem, konstrukcję swojej skrzyni znam już bardzo dobrze. Ten zestaw służy do pozycjonowania koła dwumasowego. 

A niby co tam chcesz pozycjonować? Wrzucasz dwumase na wałek w skrzyni, wkładasz półoś i pakujesz skrzynie na auto i dokręcasz 6 śrub M10, albo M8, nie ma tam żadnego centrowania, pozycjonowania :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie nie trzeba to super. Patrzyłem na film instruktarzowy z LUK-a ;) 

 

Spójrz od 12:40

BTW. Dla mojego silnika koło dwumasowe jest na 3 śrubach

 

 

Edytowane przez shevu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2019 o 20:50, shevu napisał:

Jeśli faktycznie nie trzeba to super. Patrzyłem na film instruktarzowy z LUK-a ;) 

Spójrz od 12:40

BTW. Dla mojego silnika koło dwumasowe jest na 3 śrubach

No to dlaczego masz wpisane w profilu, że masz skrzynie automatyczną S-Tronic zamiast manual? :facepalm:

 

Getriebe ausbauen, Fahrzeuge mit 6-Zyl. TDI-Motor.pdf Flanschwelle links aus- und einbauen.pdf Getriebe ausbauen, Fahrzeuge mit 4-Zyl. Benzinmotor.pdf Getriebe einbauen.pdf Anzugsdrehmomente für Getriebe.pdf

Edytowane przez Fr0styyy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką jak w opisie. Natomiast - z tego co mi wiadomo - zestaw do pozycjonowania jest też do dwumasy w mojej skrzyni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, shevu napisał:

Mam taką jak w opisie. Natomiast - z tego co mi wiadomo - zestaw do pozycjonowania jest też do dwumasy w mojej skrzyni 

Tam nie ma czego pozycjonować, wkładasz dwumas na wałek atakujący w skrzyni, zakładasz skrzynie na auto i przykręcasz koło zamachowe 6 śrubami przez otwór między silnikiem a skrzynią. Wszystko jest opisane w "Getriebe einbau".

 

edi.jpg

Edytowane przez Fr0styyy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to idealnie w takim razie :)  Dzięki bardzo za info.

Masz jakieś porady jeśli chodzi o wyciąganie skrzyni? Gdzieś wyczytałem, że są jakieś problemy z dostępem do górnej śruby na skrzyni(chyba?) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne problematyczne śruby to te od rozrusznika, ale wystarczy łamana płaska grzechotka i 16 i da się bez problemu dojść, chociaż trochę trzeba pokręcić. Od góry też nie ma żadnego problemu, bo wyciągasz DPF i jest do wszystkiego dostęp, oczywiście najpierw wyjmij całe podszybie, wtedy będziesz miał więcej miejsca.

Za wiele na zdjęciu nie widać, ale problemu z wyjęciem tego nie ma :).

20190719_201825.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo :) Zbieram wszystko co będę potrzebować i zabieram się do roboty. 

Wymieniałeś może tarczki sprzęgła w DSG? Widziałem, że są do kupienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, shevu napisał:

Dzięki bardzo :) Zbieram wszystko co będę potrzebować i zabieram się do roboty. 

Wymieniałeś może tarczki sprzęgła w DSG? Widziałem, że są do kupienia.

Nie wymieniałem, bo myślałem że nie trzeba, dwumas pewnie też niepotrzebnie wymieniałem, bo po wymianie dalej jest to samo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fr0styyy. napisał:

Nie wymieniałem, bo myślałem że nie trzeba, dwumas pewnie też niepotrzebnie wymieniałem, bo po wymianie dalej jest to samo ?

To samo tzn.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...