Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem przy programowaniu kluczyków


Skyline93

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,nie znalazłem odpowiedzi na problem, zatem go opiszę latem 2018 w a4 b5 (2000r. sierpień) został wymieniony przez gościa licznik  ( pin był na odwrocie licznika podany przez sprzedawcę, dostał też komplet kluczy)  przyczyną był pobór prądu rzędu 0.3A. Auto zawiózł brat- właściciel, mówił coś że gość nie mógł czegoś z kluczykiem(zapewne zaprogramować jak się niedawno okazało) . Odbierając auto dostał licznik i czarną plastikową  puszkę z diodą( IMMO) usunięte przez gościa.  Nie wiem jak to było już ale są problemy z odpalaniem ( trzeba 3 kręcić bo od razu gaśnie (niskie obroty,), dwa pierwsze pojawiają się przy rozruchu, po starcie pracuje nierówno, na benzynie szarpie, na gazie normalnie jeździ.

01176 - Key 
            65-10 - Unauthorized - Intermittent
01177 - Engine Control Unit 
            49-00 - No Communications             - wg AutoDaty obcina paliwo 
01179 - Incorrect Key Programming - stały, tzn po wyczyszczeniu powraca od razu
            35-00 -  - 

 Od jakiegoś czasu jest u mnie  i zobaczyłem że wszystkie kluczyki są niezaprogramowane (foto niżej) , przy czym jeden pilot działa drugi przestał jakiś czas temu ( pewnie baterie do wymiany).   

Przy próbie programowania kluczyków robiłem tak jak w instrukcji czyli kluczyk w zapłonie,  blok 17, login - wpisuje  pin (brak błędu) ,adaptacja i tu zonk bo przy teście pojawia się ERROR - przy każdej ilości wpisanej w polu nowa wartość(kluczy). 

Przy wejściu w blok 25 immo -> login i wpisaniu pin wywala taki błąd https://obrazki.elektroda.pl/6179339500_1489689842.jpg

Czy powodem jest usunięte immo czy to problem z kodowaniem ? Próbowałem vcdsem i vagiem , efekt ten sam. 

Konieczna będzie ponowna wizyta u speca?

 

b.png

c.png

d.png

 

a.jpg

Edytowane przez Skyline93
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ta puszka podłączona jest? Może to jakiś emulator i ona zakłóca adaptacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że dało się i zrobiłem w gr 0 reset do ustawień fabrycznych po tym jak nie mogłem zaprogramować żadnego z kluczy i też nic to nie dało, auto odpaliło. 

Na zegarach po przekręceniu kluczyka na zapłon brak pomarańczowej ikonki auta (immo).

nie wiem może na zapłonie aku ma poniżej 12V  i dlatego sie nie da?

 

Edytowane przez Skyline93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...