Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Concert I a Concert II


Rekomendowane odpowiedzi

koledzy mam takie pytanie mam u siebie radio concert I kaseciaka i system BOSEhttp://allegro.pl/item557727545_radioodtwarzacz_kasetowy_audi_concert_a3_a4_a6_a8.html i chciałbym wymienić na cd czyli concert II http://allegro.pl/item583817861_audi_concert_ii_chowane_pokretla_a6_tt_itd.html czy będzie to działało? przy włączaniu wyświetla się napis Bose od czego on jest zależny od radia?

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabarytowo będzie pasował, ale będziesz miał problemy z podświetleniem, włączaniem i wyłączaniem po przekręceniu kluczyka, wyświetlaniem info na fisie (jeśli masz pełny), może też byś problem ze słabym odbiorem radia - część tych problemów można rozwiązać, ale wyświetlania rdsu na fisie w twoim roczniku nie da się zrobić, chyba że masz zegary po liftowe VDO12.

Jeśli chodzi o bose to jest to kwestia przestawienia funkcji vagiem w radiu, bose jest systemem w pełni aktywnym i po prostu wyłącza sie wzmacniacz w radiu, prawie każde radio audi może być bose lub nie to 5 min. roboty vagiem.

poszukaj na forum było dużo w tym temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Can-Bus adapter rozwiąże ci wszystkie problemy oprócz wyświetlania na fisie (jeśli masz pełny) bo konwertuje sygnał tylko w stronę radia a nie z powrotem, na dzień dzisiejszy nie ma konwertera działającego w drugą stronę, ale nie wiem czy masz pełny fis i ciebie to dotyczy.

Pozostaje też problem zasilania wzmacniacza antenowego, jeśli masz zasilany poprzez kabel antenowy to będzie git, a jeśli osobnym kabelkiem to będziesz musiał podłączyć go gdzieś we wtyczce gdzie pojawia się +12V

po przekręceniu kluczyka.

Będziesz musiał też prawdopodobnie przestawić nowe radio vagiem na system bose ale to już tylko formalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamietaj ten concert2 odbiega kolorystycznie od reszty konsoli jest znacznie jaśniejszy :gwizdanie: też przymierzam sie do przesiadki na tego concerta2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepsza była by zmieniarka w twoim przypadku, martwy kawałek fisa będzie cię wkurzał po pewnym czasie bo wygląda jak zepsuty.

Ja bym tak zrobił na twoim miejscu tym bardziej że masz bose więc żadne radio nie audi się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RDS na fisie da sie podłaczyć :naughty: poczytajcie temat wymiana licznika (zmieniaja z normalnego na fis) i jakos jeden kolega obszedł ten problem z rds przy concert2 są nawet fotki i filmik :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem da się wymienić licznik na VDO12 z modelu po 2 lifcie ale nie jest to takie proste (np.imobilizer) i są to spore koszty a wniesie bardzo niewiele bo kolega ma juz pełny fis i wyświetlanie rdsu na nim więc wątpię czy zdecyduje się wydaćkilkaset zł. i włożyć kupę roboty żeby mieć to samo tylko dla cd. Jeśli chce mieć koniecznie cd w kabinie a nie w bagażniku to są zmieniarki audi do schowka lub można zmienić konsole na 2din i zamontować symphony, koszt mniejszy a mamy cd i wyswietlanie na fisie bez przeróbek elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem da się wymienić licznik na VDO12 z modelu po 2 lifcie ale nie jest to takie proste (np.imobilizer) i są to spore koszty a wniesie bardzo niewiele bo kolega ma juz pełny fis i wyświetlanie rdsu na nim więc wątpię czy zdecyduje się wydaćkilkaset zł. i włożyć kupę roboty żeby mieć to samo tylko dla cd. Jeśli chce mieć koniecznie cd w kabinie a nie w bagażniku to są zmieniarki audi do schowka lub można zmienić konsole na 2din i zamontować symphony, koszt mniejszy a mamy cd i wyswietlanie na fisie bez przeróbek elektroniki.

Wymiana kosza w B5 na 2din wyjdzie sporo drozej niz wymiana licznika :tongue4: ale skoro ma juz FIS to masz racje mało opłacalna inwestycja. W B5 nie było zmieniarki w schowku pasażera wiec i montaż nie bedzie prosty(chodzi o zamocowanie) I nie jestem pewien czy zmieniarka o której mowa będzie działała z Concertem1 :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja lepiej jak podłącze zmieniarke... dostałem od kuzynki właśnie tylko jak podłączyłem to jest pewien problem.... między innymi po przełączeniu radia na cd zmieniarka odzywa się i włącza się pierwsza płyta pierwsza piosenka czas leci ale nic nie słychać nie można przewinąć piosenki zmienić piosenki ani zmienić płyty na inna.... miał ktoś taki problem kiedyś co może być nie tak? zmieniarka była z audi A3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja lepiej jak podłącze zmieniarke... dostałem od kuzynki właśnie tylko jak podłączyłem to jest pewien problem.... między innymi po przełączeniu radia na cd zmieniarka odzywa się i włącza się pierwsza płyta pierwsza piosenka czas leci ale nic nie słychać nie można przewinąć piosenki zmienić piosenki ani zmienić płyty na inna.... miał ktoś taki problem kiedyś co może być nie tak? zmieniarka była z audi A3

A nic czasem na vagu nie trzeba uaktywniać :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupiłem audi to był concert I kaseciak i kabel do zmieniarki tylko jakiś mądry niemiec wyciągnął zmieniarke i uciął kawałek kabla z wtyczką i polutowałem wg kolorów i wszystko się zgadzało ale niewiem co to może jeszcze być....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to przez kabel ale nie wykluczone że po odcięciu kabla wyskoczyły jakieś błędy, jeśli masz dostęp do vaga to sprawdź konfigurację radia według opisu niżej - jeśli masz zmieniarkę ustawioną to kod sterownika (ostatnia pozycja "konfiguracja radia") powinien się kończyć co najmniej cyfrą 2.

Oczywiście zakładam że jesteś 100% pewny że sama zmieniarka jest dobra?

Radio - generacja I

kodowanie sterownika w modelu przed rokiem 2001

wybierz Sterownik 56 (Radio/Nawigacja)

Kodowanie sterownika -> funkcja 07

00?xx: Liczba głośników pasywnych

0 - brak głośników pasywnych (Bose-Soundsystem)

1 - 1 głośnik paswyny z przodu po lewej stronie (Bose z telefonem)

2 - 2 głośniki pasywne z przodu i 2 aktywne z tyłu

5 - 2 głośniki pasywne z przodu, brak głośników aktywnych z tyłu

00x?x: System dźwięku

0 - standardowy (brak Bose-Soundsystem)

1 - Bose-Soundsystem

00xx?: konfiguracja radia

+1 - ferngespeiste Antenne

+2 - zmieniarka CD

+4 - drugi wyświetlacz (Radio/Navigation)

Wklejono z <http://www.a4-klub.pl/smf/kodowanie_sterownikow_w_audi_a4_b5_19952001-t6358.0.html>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...