Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Dzwiny szum przy szybszej jeździe


dropsec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Słyszę dziwny szum pulsacyjny podczas jazdy z prędkością powiedzmy większą niż 60-70 km/h. Przy 110-130 jest to już bardzo mocno słyszalne. Mam wrażenie że wręcz narywa całym autem tak jakby opór powietrza tylko pulsacyjny. Podejrzewam że może być to wina tego że w prawym kole mam chyba do wymiany tarcze - może jest krzywa, albo klocek zapiekł się, bo przy hamowaniu ściąga mnie na lewą stronę, a tarcza prawego koła jest lekko pordzewiała - czyli tak jakby klocek w ogóle o nią nie tarł...

Faktem jest że nie słyszałem tego zanim lekko uskodziłem alum felge w tym samym kole na dziurze w asfalcie... (17" - 45/225) - ale już naprawiona. Podczas gdy miałem zamienne koło (gdy felga była w naprawie - szum ten był nie do zniesienia przy jeździe 100 km/h - ale kierownica nie drgała.

Co o tym sądzicie, czy to możliwe że szum ten pochodzi właśnie od tarczy albo klocka ?

Istotne jest że na kierownicy nie czuje drgań, czyli to nie felga ani opona (chyba ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw doprowadź do porządku hamulce (prawa strona która jest zapieczona) a potem szukaj dalej :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i okazało się że prawa tylnia opona jest wyboczona... do wymiany :/

a przy okazji mam do wymiany:

- prawy łącznik stabilizatora

- w lewym przednim kole - tylni wahacz

Czy jakieś wskazówki przy kupnie tych części co do marki i jakości ?[br]Dopisany: 17 Marzec 2009, 10:06_________________________________________________Co powiecie na firmę LEMFORDER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...