Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Jakiej firmy kupić czujnik ABS ?


hermesso

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z czujnikiem ABS-u. Na VAG-u jest info - sporadyczny błąd czujnika. Kupiłem zamiennik, ale kontrolka zaświeciła mi się juz po przejechaniu 30 km. Znowu VAG i to samo. Zareklamowałem tę podróbkę z FOTY (Trójmiasto) i dali mi drugi czujnik. Tym razem padł mi po 100 km. Jakich firm kupujecie czujniki ABS i czy pozostaje mi tylko oryginał za 530 zł? Proszę o podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiałeś się przypadkiem z jakiego powodu padają te czujniki ? Może to nie jest jednak wina samych czujników tylko przyczyny, która powoduje właśnie takie uszkodzenia. Warto sprawdzić wszystko dokładnie od strony zarówno mechanicznej jak i elektrycznej.

A przy okazji to jakiej firmy czujniki montowałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy to był oryginał, a potem kupiłem 2 z firmy Hans Pries. Wiem, że jest więcej zamienników, ale cena nie była wysoka, bo ledwie 100 zł. Żadnych innych błędów VAG mi nie pokazuje. Wspomnę, że wcześniej zmieniałem czujnik ABS, tyle, że z przodu i założyłem wtedy oryginał (bez najmniejszych problemów działa do dzisiaj), ale cena tylnego jest dwukrotnie wyższa. Stąd też szukam dobrego zamiennika.[br]Dopisany: 17 Marzec 2009, 16:08_________________________________________________Co sądzicie o zamiennikach firm: Maxger, Autolog i Topran ? Czy ktoś przetestował czujniki choć jednej z wymienionych firm? Jakich Wy używacie? Czyżby tylko oryginały?[br]Dopisany: 25 Marzec 2009, 20:24_________________________________________________Znalazłem firmę, która produkuje dla AUDI czujniki ABS i inne podzespoły. Koszt takiego czujnika ok 450 zł brutto, czyli 140 zł taniej niż z logo firmowym Audi.

Jeszcze sprawdzę, czy w Niemczech nie będzie taniej niż w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pół roku temu zakładałem kumplowi czujnik ABSu z allegro za 80zł i działa do dziś a zrobił ok. 20000 km :hi:

i według mnie to nie wina czujnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślisz, że to nie wina czujnika? Byc może, tylko dlaczego VAG nie wykazuje mi żandych innych błędów poza czujnikiem? Poza tym uznali mi tę reklamację na ten czujnik. Kurczę wszytko mozliwe, więc w/g Ciebie, to jaka może być przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupować Oryginalne części lepiej używkę kupić Oryginalnom lub podróbę nową.Ja już się przekonałem na własnej skórze co warte są zamienniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też szukam odpowiedniej jakości podróbkę (nazywając to inczej). Musze się pochwalić dotarłem do producenta oryginalnych części, które robi dla Audi ( napewno czujniki ABS) i sprowadzą dla mnie oryginał, tyle że bez logo Audi. Cenę mają mi też zaproponować bardzo atrakcyjną. Myślę, że 50% tańszą niż w serwisie.

Ale to się jeszcze okaże. Trochę mnie to zachodu kosztaowało, ale myślę, że było warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...