Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Prośba o pomoc w ocenie poprawności działania silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam serdecznie,

Mam ogromną prośbę do tych osób które znają się na silnikach 3.2 fsi (AUK). 

nagrałem dwa filmiki, i zdaję sobie sprawę że nie jest to normalna praca silnika, czy na podstawie tych filmików jest ktoś w stanie nakierować mnie czy mam rozrząd do wymiany, lub coś innego ? Dodam że gdy zapalam samochód na zimnym nie słyszę żadnych niepokojących dźwięków z silnika, olej jakim go zalewam to Liqui Moly 5w-40 top tec 4100 (co 15000 km), aktualny przebieg 212 tys km, udokumentowany i nadmienię że w książce serwisowej jest wpis że najprawdopodobniej rozrząd był robiony w ASO w Szwajcarii (zdjęcie w załączniku). Denerwuje mnie mnie również dźwięk jak przegazuję samochód (drugi filmik) , tak jakby zamiast silnika 3,2 siedział tam 1,6, czy to normalne? 

Za każdą sugestię będę bardzo wdzięczny, gdyż chciałbym tym samochodem pojeździć jak najdłużej. 

Filmiki :

 

 

Pozdrawiam wszystkich :)

IMG_20190623_112727.jpg

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Czy udało się ustalić co to za dźwięk ?

Mam tez okazje kupić takiego 3.2 od wujka ale tez mu tak dziwnie stuka

Jeszcze nie szukałem co jest nie tak dlatego  fajnie jak ktoś coś wie co jest

Opublikowano
  • Autor

Narazie nie ustaliłem z czego wynika ten dźwięk, muszę podjechać do ogarniętego mechanika który to zdiagnozuje. Jeżeli będę coś wiedział chętnie podzielę się informacjami :)

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Cześć. Moje 3.2 brzmi podobnie. Zobacz tutaj: Filmik

Nie jest to dźwięk osprzętu, bo słuchałem na ściągniętym pasku i było to samo.

Nie jest to również nic z rozrządem, bo miałem diagnozowany i wymieniane napinacze i rolke PK (sam łańcuch był ok)

Ten dźwięk pochodzi z samego silnika, ale co to może być? 

Dodam też, że kolega podesłał mi filmik i też brzmi u niego tak samo.

Może ten typ tak ma? 
 

Opublikowano
  • Autor

Całkiem możliwe ?, ja jeżdżę i narazie kompletnie nic złego się nie dzieje. A jak u Ciebie wygląda spalanie? 

Opublikowano
  • Autor

U mnie tak samo, więc silniki raczej są zrodwe ?

Opublikowano

Mój na hamowni wypluł 243 kuce i 318 niutów, więc prawie jak z fabryki :D 

 

Co nie zmienia faktu, że przez ten dziwny dźwięk nawet ruszanie jakimś dieselkiem wydaje się przyjemniejsze dla ucha :|
 

Opublikowano
  • Autor

Ja swojego na hamowni nie sprawdzalem, ale będę musiał dla ciekawości ?. A co do dźwięku to prawda, że nie jest on przyjemny dla ucha, więc zostaje wsadzić jakiś wydech i zagłuszyć ten dźwięk ?

Opublikowano

Haha, to musiałbym mieć końcówki przy przednich kołach wyprowadzone :D Wtedy bym nie słyszał na 100%

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.