Skocz do zawartości
IGNOROWANY

CONCERT II Czy to mozliwe ??


RaaZZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moim radiem w audi a4b7. Radio wylacza sie po godzinie i brak podswietlenia przyciskow co jest uciazliwe przy jedzie noca. Wyjmowalem radio i okazalo sie ze wszystkie kostki sa podlaczone ( 2 czarna i brazowa) tutaj foto  

20190924_083919.jpg

czy wystarczy kupic adapter can bus ? Czy trzeba demontowac zegary zeby wpiac sie tym can busem. Moze ktos to prosto wytlumaczyc ? 

Jeszcze 1 pytanie. Czy to mozliwe zeby w aucie tej klasy niedzialaly glosniki z tylu ? Dodam ze nie ma ani wzmacniacza ani subwoofera - szukalem w boczkach od bagaznika i tam nic nie ma. Czy to mozliwe zeby auto wyjechalo z fabryki bez naglosnienia na tyl ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć jeszcze wpietą kostkę na samej górze, występowała jako jedna szeroka czarna zespolona lub pojedyncza zielona, gdzie są przewody can L i H. 

Jak tego nie masz to doprowadz Cany z licznika, dokup zieloną wtyczkę i będzie działać. 

Interesuje Cię CAN-L i CAN-H

pinout_1744560332_audi_concert-cd.gif

A wtyczka taka:

MULTISORT.PL

Wtyk Mini ISO 6pin z kompletem przewodów zielony -...

 

Czyli 8pin mini ISO zielona. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp. Czyli wystarczy ze ta zielona kostke wpinam do radia, a co z tymi przewodami. W jaki sposob podlaczyc je do licznika ? Rozumiem ze musze rozebrac zegary i za nimi sa przewody ktore musze polaczyc z tymi od tej zielonej kostki? W jaki sposob to polaczyc, na złączki ? Czy jak to zrobie to tylne glosniki tez beda graly ? I co dodatkowo musialbym zrobic zeby wyswietlalo mi info z radia na fisie?  z gory dzieki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz tak z 50 cm przewodów, musisz je ze sobą skręcić:

can.JPG

Teraz lutujesz się taką wiązką z tą zakupioną wtyczką z pinem 7 CAN H i pinem 12 CAN L

Drugą stronę dajesz do licznika na wtyczkę niebieską, pin 20 CAN H i pin 19 CAN L

CAN H powinien mieć kolor pomarańczowo-fioletowy a CAN L pomarańczowo brązowy (przy liczniku)

W sumie prosta sprawa...

Jeszcze wracając do wtyczki przy radiu nie wiem czy pojedynczy wtyk nie będzie wypadał, więc może kupić taką:

3b8183ca44338010f302a0daafc2
ALLEGRO.PL

Mini iso 20pin na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje. Wejdź i znajdź to, czego szukasz!

Odetniesz tylko dwa interesujące Cię przewody.

Swoją drogą, poszukaj dobrze za radiem czy nie ma gdzieś jeszcze takiej wtyczki.

Po podłączeniu CAN-ów możliwe, że info o stacjach ruszy samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Skoro od tej zielonej wtyczki 6 pinowej odchodzi 6 przewodow to po co mi jeszcze dodatkowe 2 ? Mozesz jakos prosciej to wytlumaczyc bo niestety nic z   tego nie kumam.

Myslalem ze wystarczy podlaczyc ta kostke do radia a z drugiej strony( czyli te 6 przewodow) podlaczyc jakos do przewodow z licznika. Po co jest tam az 6 przewodow, skoro ja potrzebuje tylko 2 czyli can h i can l. Prosze wutlumacz to jakos prosciej, jestem laikiem w elekrtyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też kupić taki zestaw:

ZESTAW-WTYKOW-MINI-ISO-TERMINALE-PINY
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 18 zł - ZESTAW WTYKÓW MINI ISO + TERMINALE PINY (6828772059). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

Wtedy wystarczą Ci 2 przewody ok 30-50 cm. Skręcasz je ze sobą. Na jednym końcu zarabiasz 2 piny. Wkładasz je w kostkę zieloną na miejsce CAN L i CAN H. Drugi koniec ciągniesz do niebieskiej wtyki licznika i podpinasz się pod przewody CAN L i H. 

Przy liczniku pin 20 CAN H i pin 19 CAN L

CAN H powinien mieć kolor pomarańczowo-fioletowy a CAN L pomarańczowo brązowy... 

No prościej się chyba nie da... 

Tu masz jeszcze foto, jak ma być wpięte 7 i 12 pin z CAN przy radiu na środkową zieloną wtyczkę:

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze czyli kupuje ta zielona wtyczke, ktora podales mi na samym poczatku. Powiedz mi tylko gdzie moge kupic te przewody brazowe, ktore musze skrecic ze soba od canow bo nigdzie takich nie widze na allegro. ? Dzieki za pomoc ziomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byle jaki sklep elektroniczny, dwa przewody 0.5 mm, albo na szrocie z jakiejś wiązki wyciągnąć... Kolor bez znaczenia, oby były tylko skręcone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...