Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony do A4 B6


Malyszeek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 

Mam nietypowe pytanie:

jakie felgi i opony polecicie do Małysza  2.0 alt (sedan) (2001r)?

i jakie ciśnienie powinno być w oponach?

Dlugie lata żyłem w przekonaniu, ze wszystkie 4 opony powinny mieć takie same ciśnienie (standardowo 2.2 bara).

Czytalem sporo, jednakże jest to dość wyczerpujący temat i mam duzo wątpliwości.

Tymczasowo mam założone na osi przedniej 195/65/R15 a na tylnej 205/65/R15  (na dniach przymierzam się do zakupu zimowek a nie mialem calego kompletu takich samych, wiec zalozylem akurat takie: 

i teraz moje pytania są takie:

wiem, ze tak być nie powinno, ale czy jazda przez jakiś czas na takim zestawieniu opon ma wpływ na Zużywanie się innych czesci? (Wahacze itp)? - bo tak usłyszałem ostatnio od znajomego.

no i drugie pytanie:

na przedniej osi na „195” mam ciśnienie 2,4bara, a na tylnej, gdzie mam „205” - 2.7 bara (wg oponeo).

z tydzień jeszcze,, dopoki nie wymienię na zimowe  będę jeszcze jeździł na obecnym ogumieniu - wiec chciałbym się dowiedzieć o ewentualnych konsekwencjach i kwestii prawidłowego ciśnienia na przednia i tylnią os.

A na przyszłość  które opony byście mi polecili do mojej audi i jakie ciśnienie na obu osiach,? 

195., czy 205? - i jakie różnice z tego wynikają w praktyce? (bo teorie znam na pamięć).

pozdrawiam wszystkich serdecznie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam rozmiar identyczny na obu osiach.

Rozmiar dobierz taki jak na wlepce.

Co byś nie wybrał to pasuje do B6 (sam mam zimówki 195/65/15)

Ciśnienie przód/tył jak na wlepce zalecane do odpowiedniego rozmiaru. Jest różne bo jest różne obciążenie osi.

A dlaczego tak fabryka wymyśliła to pisz do Iglostadt do inżynierów.

Po co sobie komplikujesz życie.

Nie masz wlepki to poproś na forum, niech ktoś zrobi fotę identycznego modelu jak Twój lub przeszukaj forum bo się gdzieś taki temat przewalał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...