Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Drgania podczas gaszenia

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Pacięt to audi a4 b5 1,9 tdi  ahh  2001 r.

Chodzi o to że podczas gaszenia silnika występują drgania ,wstrząsy całym nadwoziem ,na postoju i podczas jazdy cisza .

Opiszę wszystko od początku jak to się zaczęło .

Podczas jazdy na nie równościach słyszałem dziwne stuki i podczas gaszenia telepało budą. 

Okazało się że mam pozrywane poduchy silnika ,wymieniłem na nowe zamienniki ,telepanie podczas gaszenia ustało ,tylko na postoju był coraz silniejszy rezonans ,który przenosił się na całą budę .

Postanowiłem wymienić poduchy na oryginalne, zakupiłem używki w bdb stanie ,gdzie nie było widać oznak zużycia i wycieków oleju .

Po zmianie cisza ,na postoju i podczas jazdy super ,ale podczas gaszenja telepie budą ,co może być przyczyną ,czy tak ma być ?

Dwumas i sprzęgło wymienione na nowe .

Pozdrawiam 

 

Opublikowano

Do TDI poduszki silnika tylko oryginalne bo inaczej nie da się jeździć. Ja też mam zmienione niedawno na nowe z ASO i przy gaszeniu nadal lekko telepnie.

Trochę mniej niż przed wymianą ale jdnak, więc ten typ tak ma po prostu. Nie wiem czy poduszki skrzyni coś do tego mają ewentualnie bo nie zmieniałem.

Opublikowano

Sprawdź czy masz sprawną klapę gaszącą

Opublikowano
  • Autor
6 godzin temu, jakujak napisał:

Do TDI poduszki silnika tylko oryginalne bo inaczej nie da się jeździć. Ja też mam zmienione niedawno na nowe z ASO i przy gaszeniu nadal lekko telepnie.

Trochę mniej niż przed wymianą ale jdnak, więc ten typ tak ma po prostu. Nie wiem czy poduszki skrzyni coś do tego mają ewentualnie bo nie zmieniałem.

Czyli zostaje mi wymienić jeszcze poduchy skrzyni na orginał i zobaczyć czy będzie zmiana ,teraz mam poduchy skrzyni febi  

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, sitar napisał:

Sprawdź czy masz sprawną klapę gaszącą

Jak to sprawdzić ?

Opublikowano

Tak działa sprawna

Sprawdziłem teraz dokładnie i wychodzi na to że twój 1.9 nie ma klapy gaszącej...

Edytowane przez sitar

Opublikowano
  • Autor

Czy jest to możliwe ,że to poduchy skrzyni mają wpływ na drżenie budy podczas gaszenia silnika ? 

Czy po prostu ten typ samochodu tak ma ?

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.