Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujniki parkowania tył - parktronic


casperii

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie na wstępie witam wszystkich i pędzę ze swoim pierwszym napotkanym problemem. Jeżeli zamieściłem temat w nieodpowiednim miejscu to z góry przepraszam i proszę moderatora o przeniesienie do odpowiedniego działu. 

Otóż w moim autku nie działają czujniki parkowania - podobno działający czujnik cyka - udało mi się zdiagnozować, że 1 z 4 cyka. 

W związku z powyższym mam pytanie czy jeżeli jakikolwiek czujnik padnie to całość przestaje działać - działa to jako obieg zamknięty ?

Po wrzuceniu wstecznego słyszę przez dłuższą chwilę piszczenie (podobno tak sygnalizuje system o niedziałającym czujniku) - po czym nastaje cisza i brak reakcji dojeżdżając do przeszkody.  

Reasumując moje pytanie brzmi czy jeżeli którykolwiek z czujników psuje się to wyłącza się całość działania parktronica ? 

 

Z góry dzięki za odpowiedzi, ale nigdzie nie wyszukałem informacji odnośnie takiego pytania. 

 

Aha no i czy kupować NOWY ale zamiennik (przynajmniej takie znalazłem na all.. ) czy używkę ale oryginalny i pod kolor LY9B. Nigdzie nie mogę znaleźć na oryginalny nowy i pod kolor :(

Edytowane przez casperii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mnie 1 czujnik był padniety i był ciągły sygnał  , wyłączałem wsteczny na moment i wrzucałem z powrotem wtedy już nie piszczało. Czujnik kupiłem zamiennik w INTER Carsie i smiga juz ponad półtora roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może się wypowiedzieć jaki jest numer katalogowy czujników parkowania tył oryginalne ? Audi A4 B7 2006 Avant 2.0 S-line. Czy tam jest kostka [zdj 1]
spacer.png

 

czy  może kostka ze [ zdj 2 ] :
spacer.png

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...