Jump to content
0
kacperoch

Wibracje podczas hamowania.

Recommended Posts

Witam, mam taki problem. Wymieniłem klocki na nowe przód oraz tył. Po przejechaniu około 2-3 tyś km, pojawiły się wibracje podczas hamowania z tyłu powyżej 100km/h. Mechanik stwierdził, że są krzywe tarcze tył. Więc zmieniłem tarcze na nowe wraz z klockami firmy TRW. Po wymianie tarcz oraz klocków znowu pojawił się ten sam problem po przejechaniu 2-3 tyś km. Auto przy tej samej prędkości w trakcie hamowania z tyłu pojawiały się wibracje, więc mechanik stwierdził iż te tarcze też są krzywe, dlatego pojawiają się wibracje. Pojechałem na stacje diagnostyczną, gdzie sprawdzono wszystkie końcówki oraz wahacze, nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. A więc ponownie zakupiłem nowy komplet tarcz wraz  z klockami, tym razem kupiłem firmy Delphi i założyłem. Ponownie po upływie 2-3 tyś znowu pojawił się ten sam problem. Byłem na sprawdzeniu tarcz oraz piast i jest wszystko okej, a wibracje nadal się pojawiają. Również była ustawiana zbieżność oraz koła były wyważane, całe zawieszenie jest okej, klocki oraz tarcze również. Mechanicy sami nie wiedzą o co może chodzić, czy miał ktoś podobny problem? Już nie wiem co z tym zrobić, ponieważ kolejna wymiana tarcz oraz klocków jest bez sensu, gdy problem pojawia się znowu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zauważ że wibracje pojawiły się faktycznie dopiero po wymianie tarcz, czyli tam jest problem. Może nie dobrze wyczyszczone może przy 1 wymianie coś spartolił itd. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej, miałem taki problem, a winowajcą był wahacz, dolni tylny (banan) w przednim zawieszeniu, przyglądnąć się im nie zaszkodzi, w audi a4 b6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
0

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...