Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Staly komunikat bledu czujnika poziomu oleju, nawet po wymianie.


kiel.basa

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

Znajomy ma audi a4 b7 2.0Tdi i prosil, zeby tu zapytac, bo nie moze sobie z problemem poradzic.

Wymienil ow czujnik, jednak nadal blad widnieje na desce. Co wiecej, po podpieciu pod komputer, nie pokazuje w ogole, ze dany blad jest obecny. Bledow nie ma zadnych, wiec i nie ma co skasowac.

Macie pomysl jak sobie z tym poradzic, lub co to moze byc?

 

dzieki

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnosił maskę?Po podniesieniu maski powinien zniknąć.Samochód"uznaje",że dolano oleju:).Jaki czujnik?Ori?.U mnie waliło,co 100 km kontrolkę.Co taki dystans"sprawdza".Po jakimś remoncie,czy syfie w silniku te czujniki lubią potem głupieć.U mnie wymiana rozwiązała problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze bezpiecznik warto sprawdzić. Numer 5 Czujnik poziomu oleju, ogrzewanie tylnej kanapy, telefon, żaluzja szyby tył 10A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez to mialem. Mozna zrobic adaptacje czujnika .... mi pomoglo na 1tys km, po czym znow zaswiecil, az w koncu go wylaczylem za pomoca vcds. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2019 o 22:52, Yaroliban napisał:

Tez to mialem. Mozna zrobic adaptacje czujnika .... mi pomoglo na 1tys km, po czym znow zaswiecil, az w koncu go wylaczylem za pomoca vcds. 

adaptacja czujnika? jak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam dokladnie. Wchodzisz w instruments (licznik), logujesz sie do licznika (jesli posiadasz vcds to podswietli ci sie kod .... 13681 bodajze), po zaakceptowaniu kodu wchodzisz w adatacje i tam z listy wybierasz cos tam oil .... nie pamietam, kanal 38 i 39, 38 to jest adaptacja - zmieniasz z 1 na 0, dajesz zapisz a pozniej z powrotem z 0 na 1, a kanal 39 to jest wylaczenie calkowite czyli zmieniasz wartosc z 1 na 0 i zapisujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...