Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z otworzeniem drzwi od zewnątrz i od wewnątrz mimo wymiany zamka


machonis

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

ostatnio dopadł mnie problem z tylnymi drzwiami. Co jakiś czas blokują się tak, że nie da się ich otworzyć ani z zewnątrz ani od wewnątrz. Wymieniłam już zamek, ale problem pozostał. Błędy wykasowane, wiązka w gumowej harmonijce przejrzana.

Wtedy pomaga tylko jednoczesne naciśnięcie klamki wewnętrznej i naciśnięcie przycisku otwierania drzwi na pilocie. Słychać wtedy grzechotanie i drzwi bez problemu się otwierają.

Co to może być? Skoro zamek został wymieniony, a problem jest nadal. Może jednak kabelki w jakimś niewidocznym miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym zamku uszkodzony był pancerz ciegna klamki wewnętrznej.

Wydaje mi się, że cięgno jest w porządku.

Klamka normalnie odbija. Teraz drzwi działają, ale za którymś zamknięciem przestaną i wtedy pomaga tylko jednoczesne naciśnięcie klamki wewnętrznej i przycisku otwierania na pilocie. Martwi mnie ten dźwięk grzechotania w zamku, kiedy otwieram tym sposobem te drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamek od środka wygląda tak.

Natomiast uszkodzenie poprzedniego ciegna klamki wewnętrznej jest następujące. Możliwe, że w "nowym" zamku też jest podobne uszkodzenie. Nie było mnie przy montażu i nie wiem jak to wyglądało.

Czy takie uszkodzenie linki sprawia, że drzwi może nie dać się otworzyć od środka i od zewnątrz? Jedynie tym sposobem z jednoczesnym naciśnięciem przycisku na kluczyku.

671F8EBD-6A57-4EDD-B5AA-8AC9E24E9A69.jpeg

81A0F4A6-C701-4AB5-AC62-60CEC32BB8EA.jpeg

701832DD-50C0-43DD-8F82-E6548E3E27BB.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...