Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Prośba o poradę w sprawie wypadku.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. 

Niestety ale żona wymusiła pierwszeństwo i spowodowała wypadek. Poszkodowany wylądował w szpitalu prawdopodobnie ze złamaniem kolana albo jego uszkodzeniem(nie wiemy ale zabrała go karetka.) Żona nie wie jakim cudem ale nie widziała tego pojazdu (była noc). Posiada prawo jazdy 2.5 roku i na koncie brak punktów , madatów iitp. Orientuje się może ktoś jakie będą tego konsekwencje ? Miał może ktoś z was podobne zdarzenie ? Mamy się martić ?

Opublikowano

Spowodowanie wypadku to przestępstwo:

art 177 § 1. Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 spowodowanie średniego i lekkiego uszczerbku na zdrowiu § 1. Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 spowodowanie średniego i lekkiego uszczerbku na zdrowiu § 1,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 3. Jeżeli pokrzywdzonym jest wyłącznie osoba najbliższa, ściganie przestępstwa określonego w § 1 następuje na jej wniosek.,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 3. Jeżeli pokrzywdzonym jest wyłącznie osoba najbliższa, ściganie przestępstwa określonego w § 1 następuje na jej wniosek.

Jeśli zatem z dokumentacji medycznej (opinia biegłego) poszkodowanego będzie wynikać, że doznał on obrażeń ciała skutkujących naruszeniem czynności narządów ciała, opisanych w treści art 157 § 1 kk, to sprawca takiego czynu  nie uniknie odpowiedzialności karnej (sprawa trafi do sądu).  Istnieje jednak możliwość uniknięcia uczestnictwa w rozprawie, bowiem można skorzystać z prawa do dobrowolnego poddania się karze /art  387 k.p.k./ co upraszcza i znacznie skraca cały proces.

Opublikowano
  • Autor

Ja sobie zdaję sprawę że sprawa będzie w sądzie ale z jakimi konsekwencjami. Jakiś mandat, kara w zawiasach ?

Opublikowano

Mandat można dostać za wykroczenie. Spowodowanie wypadku jest przestępstwem, więc najpewniej wyrok w zawieszeniu.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.