Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompka centralnego zamka Audi A4 B5 1998


1530

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Temat uszkodzonej pompki do centralnego zamka w audi a4 b5 był już na forum omawiany wiele razy ale u mnie objawy usterki są trochę inne i dlatego chcę się upewnić że potrzebuję kupić nową czy jest szansa naprawy mojej.

Objawy:
Centralny zamek zamyka normalnie(zamykam i otwieram z kluczyka ponieważ ten model nie posiada pilota) gorzej jest że nie otwiera. podczas zamykania  słychać że siłownik działa i po chwili drzwi zamknięte , podczas próby otwarcia  nie słychać pompki. Kiedy odłączyłem przewody elektryczne od pompki i podłączyłem ponownie o dziwo centralny zamek otworzył i rygle poszły do góry. Niestety robi to tylko jednorazowo po odpięciu i ponownym podpięciu wiązki  do pompki.

Proszę o pomoc

IMG_20191126_144624.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Musisz sprawdzić czy sygnał (-) z przekręcanego kluczyka (otwórz) dochodzi do zacisków pompki. Może nie działać styk, może kabel być złamany i może być zimny lut na pinach pompki. Nie piszesz czy z zamka klapy bagażnika i drzwi pasażera jest ten sam efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszesz czy z zamka klapy bagażnika i drzwi pasażera jest ten sam efekt

Tak ten sam.Jutro sprawdzę Twoje sugestię i dam odpowiedz jakie wyniki. Dzięki Bogdan za pomoc.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby sprawdzić trzeba wiedzieć co i jak. Drzwi kierowcy i pasażera są na tym samym kablu szaro-białym w środkowej wtyczce pompki (16 pinów). Masz dwa sposoby na sprawdzenie.

Pierwszy: musisz mieć małą żaróweczkę (próbnik 12V) i jeden koniec do grubego kabla czerwono-niebieskiego + (jest we wtyczce 10 pinowej) a drugi do szaro-białego (teraz wtyczka powinna być odpięta). Druga osoba kluczykiem w zamku daje cykliczny sygnał (jak kierunkowskaz) otwórz. Dla pewności zanim dotkniesz próbnikiem do kabla szaro-białego dotknij do masy auta (próbnik ma się zaświecić).

Drugi: w otwartej klapie bagażnika patykiem zamykasz zamek. Potem zamykasz centralnym drzwi a na kabel szaro-biały podajesz masę auta (wtyczka zapięta). Jeżeli pompka jest sprawna centralny powinien się otworzyć.

Pamiętaj robisz to na własną odpowiedzialność. Kable szaro-białe są 2, drugi od klapy (jest też szaro-żółty) nie pomyl.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...