Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Przednie lampy Valeo soczewki H7


woj-o

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ponieważ moje lampki są dosyć brudne (soczewki) a dojście od przodu zerowe mam pytanie. Czy da się wyjąć cały element (soczewka + lustro) odkręcając te 3 wkręty czy jedyne dojście to demontaż (możliwy ?) szkła/platiku z przodu?.

Trochę lustro poczyściłem i od środka szkło jakimiś patyczkami, ale do soczewki dojść nie bardzo, a chciałbym coś widzieć w nocy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę, ale musisz soczewkę rozmontować, nie wyciągniej jej od tyłu w całości.

Oddzielasz lustro od stelaża soczewki i pojedynczo wyjmujesz.

Większy problem będzie ze złożeniem tego do kupy w lampie, bo trudniej bedzie spinki zapiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo soczewki zamglone.M

Wyjąłem całe lampy wymontowałem żarówki, silniczek regulacji wysokości.

Nalałem do wanny tyle wody żeby lampa się schowała, dodałem troszkę ludwika, pokapałem całą lampę tak z 10 min trzepocząc wodą w środku.

Następnie wylałem wodę wypłukałem lampę czystą wodą, następnie dodałem do wody nabłyszczacza do zmywarek, znowu wypłukałem, wylałem wodę, wypłukałem czystą wodą, wylałem wodę. Wysuszyłem lampę suszarką do włosów, pozostawiłem na noc żeby reszta wilgoci odparowała - zamontowałem i lampa jak nowa - soczewka nie zamglona. :)

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra b moja bez soczewek i lepiej świeci - konstruktorzy z audii przecudowali i efekt gorszy - ale cóż takie życie raz się człekom uda raz nie

Zgadzam się z tobą reflektory z lustrem na żarówki H7 lepiej świecą niż soczewki, wiem miałem Fabię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...