Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Brak 30 w liczniku


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem zginęło mi pod czymanie w liczniku Na włączonej stacyjce wszystko OK lecz gdy wyłończe stacyjkę traci pamięć licznik dzienny i dane z fisiu kasują się zegarek staje brak podświetlenia na zegarach przy włączonych postojach.Podmieniłem inny licznik i wszystko działa wiec wina jest w liczniku Macie jakieś pomysły co z tym zrobić żeby wszystko działało Jakiś schemat tego licznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że w czasie jak silnik pracuje wszytko działa ?? Padło coś związanego z podtrzymaniem zasilania na pamięci licznika. Trzeba popatrzeć, może jakaś ścieżka jest uszkodzona w liczniku, ewentualnie zimny lut .... a może to efekt cofania licznika ?? Ogolnie brak zasilania na podtrzymaniu pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak brak zasilania stałego w liczniku

Na razie jestem na etapie sprawdzania ale to raczej nie jest stabilizator przy niebieskiej kostce wszystko rozgrywa się przy żółtej Zasilanie dochodzi do licznika dalej idzie do kondensatora jeden koniec do masy drugi przechodzi na drugą strone i tu się kończy moja wiedza bo trzeba wlutować żółtą kostkę żeby coś zobaczyć (brak wprawy w lutowaniu) Lada chwila będę miał inny licznik to porównam i może coś wymyślę co dalej[br]Dopisany: 24 Marzec 2009, 13:19_________________________________________________no i udało się zasilanie zrobiłem chociaż nie znalazłem przerwanej ścieżki po prostu nie było przejścia miedzy kondensatorem a diodami więc dolutowałem kawałek przewodu i zaczęło wszystko działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...