Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaż lampy przód lewa A4 B6


zielas83

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam problem z wyjęciem lampy lewej przód. Była wymiana Xenon poprzez lekkie wysunięcie lampy i odchylenie zbiornika wspomagania. Ale teraz chyba siadła przetwornica i muszę całą lampę wyjac. Rzecz w tym że lewa tylna śruba mocująca cały reflektor, ta dłuższa  od tej co od frontu, jest skorodowana na max. Chemia do odrdzewiania plus cola plus wd40 nic nie dało. Jedyny pomysł to ja rozwiercić ale znajduje się ona pod wężem wchodzącym do chłodnicy . Nie chcę go odkrecac. Łeb wiertarki nie bardzo ma jak dojść do tej śruby. Diaks tym bardziej.

Może ktoś miał ten sam problem? Jak to ugryźć. Nie. Nie mam mechanika pod ręką ani na dziś ani na jutro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś miał ten sam problem...

Wystarczy rozłączyć 3 wtyczki, w tym 2 w koszyczku, rozciąć trytki przy chłodnicy i inne które trzymają kable i odsunąć je na bok, ręką lekko od hylic wężyki od chłodnicy i główka wiertarki z dłuższym wiertłem dojdzie do nakrętki śruby.

Natomiast po wyjęciu lampy można dość diaksem bez osłony i ściąć resztę śruby. Reszta jej powinna już zejść.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to wystarczyło odkręcić 2 górne śruby, tą drugą dolną poluzować,lampę odpiąć i ciągnąć do siebie lekko ruszając na boki i wyszła by. Te dolne śruby to tylko dociskające są do podstawki lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale jedna tylna była tak skorodowana i tak mocno trzymała lampę do podstawki że nie kuta nie dało jej ruszyć i poluzować. Analogicznie miała prawa lampa ale tam było lepsze dojście po zdjęciu dolotu powietrza do filtra .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...