Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Pompowtrysk nie reaguje po wymianie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć,

ostatnio wymieniłem pompowtrysk na 1 cylindrze. Po uruchomieniu silnika, silnik chodzi tylko na 3 cylindrach. W grupie 018 na pierwszym cylindrze pokazuje wartość "2" (Closed-loop control at start). Co to oznacza i co może być przyczyną? Czy wtryski mają swoje bezpieczniki/przekaźniki? 

Komputer nie pokazuje błędów

Silnik 2.0 TDI BRD
Nowy wtrysk 000130073TX Siemens

Wcześniej wszystko grało bez problemów.

Za wszelką pomoc z góry dziękuję

Pozdrawiam

Opublikowano

W pierwszej kolejności zrób logi 013, 018 i 023 na zimnym silniku od momentu przekręcenia kluczyka w stacyjce przez kilka minut po odpaleniu. Wrzuć je na forum.

Pompka wymieniona zgodnie ze sztuką? Konektory dogięte? Uszczelka pompowtrysku wymieniona, śruby nowe? 

Dla pewności zapytam, nowy wtrysk włożony taki sam jaki był stary?

Pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor
7 minut temu, lewiatan1989 napisał:

W pierwszej kolejności zrób logi 013, 018 i 023 na zimnym silniku od momentu przekręcenia kluczyka w stacyjce przez kilka minut po odpaleniu. Wrzuć je na forum.

Pompka wymieniona zgodnie ze sztuką? Konektory dogięte? Uszczelka pompowtrysku wymieniona, śruby nowe? 

Dla pewności zapytam, nowy wtrysk włożony taki sam jaki był stary?

Pozdrawiam

Póki co nie mam dostępu do auta. Pompka wymieniona wg instrukcji. Nowe śruby, oringi, konwektory odgięte, zwarcia w pompce nie ma. Po uruchomieniu stacyjki wszystkie maja wartość 2 w 018 po odpaleniu ten jeden dalej ma 2, pozostałe 0. W grupie 023 cyl1 ma 0 reszta ~21. Nowa pompka ma inne oznaczenie, podobno są zamienne. Silnik chodzi i ewidentnie czuć, że bez jednego gara.

Opublikowano

No to aby wykluczyć lub potwierdzić uszkodzony pompowtryskiwacz zamień 1 pompkę z 3. Jeżeli po zamianie problem będzie na 3. To winny będzie sam pompowtryskiwacz. Jeżeli będzie problem na 1 to trzeba szukać problemu dalej ale mocno zawęża to pole poszukiwań. 

Opublikowano
  • Autor
26 minut temu, lewiatan1989 napisał:

No to aby wykluczyć lub potwierdzić uszkodzony pompowtryskiwacz zamień 1 pompkę z 3. Jeżeli po zamianie problem będzie na 3. To winny będzie sam pompowtryskiwacz. Jeżeli będzie problem na 1 to trzeba szukać problemu dalej ale mocno zawęża to pole poszukiwań. 

A co to jest to "dalej"? Stary pompowtrysk działał, tylko lał coraz więcej. No i pytanie czy po jednorazowym przykręceniu pompki mogę użyć tych samych śrub jeszcze raz bez ryzyka urwania gwintu? 

Dzięki za pomoc

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.