Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Prędkościomierz przestał działać


Wesley

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam nastepujacy problem....w czasie jazdy nagle wskazowka predkosciamierza zaczela dziwnie skakac....i potem opadla zupelnie...i nie pokazuje predkosci....co to moze byc? bezpiecznik jakis? jeszcze na to nie patrzylem ;(bo ciemno co moglo sie tak nagle zepsuc?

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi! :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik w skrzyni biegów? Obstawiam jednak zegary - trzeba wyjąć i sprawdzić, czy dochodzi sygnał prędkości, w tym celu musisz obejrzeć rozpiskę pinów na forum, podpiąć jakiś uniwersalny mierniczek w kostkę i przejechać się - jak będzie sygnał, to problem z licznikiem. Druga, prostsza opcja - podpięcie Vag'a, test wskaźników;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł nie zapominaj że to jest audi :decayed: a swoją drogą do czasu aż nie naprawisz licznika masz możliwość włączenia "prędkościomierza" na klimatroniku (zakładając że go masz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardziej poszedł bym w stronę impulsatora przy skrzyni,czy wtyczka nie luzów,bądź też czy kabelki są w porządku.U mnie był przetarty kabelek i też mi świrowała wskazówka.Naprawiłem i teraz jest ok :good::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w panelu klimatronica jeśli posiadasz numer 17 tam masz zapasowy prędkościomierz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to miałem problem z licznikiem, który czasami sam sie wyłączał (nic nie wskazywało ale było oświetlenie). Ku mojemu zaskoczeniu po wymianie regulatora napięcia w alternatorze (był uszkodzony) problem znikł i znowu moge cieszyć się sprawnym licznikiem - wniosek: sprawdź również napięcie ładowania czy jest odpowiednie (u mnie było za małe napięcie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesley szybko go znajdziesz... na pewno szybko zauważysz impulsator i kabelki ktore wychodzą od niego. Najlepiej musisz wjechac na kanał :wink4:,czujnik znajduje sie zaraz z boku skrzyni po prawej stronie( w kanale stoisz tak samo jak bys stał na ziemi przodem do motoru )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...