Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4B7] uruchomienie Full fis, problem z podświetleniem tablicy


DDawidekk

Rekomendowane odpowiedzi

Uruchomilem Full fis, oczywiście wywaliło błąd plynu z ktorym dalem rady. Ale po zasswieceniu swiatel wywaliło błąd oswietlenia tablicy. Ktos sie z tym spotkal? Co najlepsze to teraz raz swieci a raz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, DDawidekk napisał:

Uruchomilem Full fis, oczywiście wywaliło błąd plynu z ktorym dalem rady. Ale po zasswieceniu swiatel wywaliło błąd oswietlenia tablicy. Ktos sie z tym spotkal? Co najlepsze to teraz raz swieci a raz nie.

System kontroli żarówek się odezwał :)

Z tyłu jakie masz żarówki? Zwykłe czy LED? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, DDawidekk napisał:

Led. Zastanawiałem się właśnie czy wymiana na zwykle pomoże 

Oczywiście, że pomoże. Ewentualnie dołożyć rezystory w układ i wtedy można montować zwykłe ledy bez "can-bus'a" i błędu nie będzie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, lewiatan1989 napisał:

Oczywiście, że pomoże. Ewentualnie dołożyć rezystory w układ i wtedy można montować zwykłe ledy bez "can-bus'a" i błędu nie będzie.

Dokładnie tak jak wyżej. Kup lampki Led z rezystorem wbudowanym i po problemie ;)

Edytowane przez Mordeliuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Mordeliuss napisał:

Dokładnie tak jak wyżej. Kup lampki Led z rezystorem wbudowanym i po problemie ;)

Z lampkami które mają wbudowane rezystory to ostrożnie trzeba. Ponieważ często jest tak, że te lampki, które działają bez błędu w b6 wywalą błąd w B7 bo jest tych modelach inny próg czułości na rezystancję. Dalej lampki te są szczelniej zamknięte w bardzo małej objętości powietrza przez co wybudowane rezystory nie mają odpowiedniego chłodzenia. Pamiętajmy, że rezystory zajeb**cie się grzeją. A co za tym idzie dość szybko zdychają z przegrzania, albo przestają świecić albo zaczynają migać. Dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest włożenie w układ rezystorów o rezystancji 56 Ohm w radiatorze aluminiowym a radiator przymocować np.przy pomocy kleju termoprzewodzącego do klapy bagażnika. Wtedy można włożyć dowolne kiedy bez żadnego can-bus'a i masz wieczne światło :) bez błędów oczywiście :)

Edytowane przez lewiatan1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam sprawdzone tanie lampki z Allegro :D o dziwo jedna świeci ponad rok i nic sie z nią nie dzieje. Montowałem to juz u trójki znajomych i też bez problemów :decayed: aż sam byłem w szoku że za cene 29 zł można dostać komplet który podziała troche. TFU TFU TFU żeby nie zapeszyc :lol:

BTW: dziś przyjdzie mi kolejny komplet :D

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mordeliuss napisał:

Ja u siebie mam sprawdzone tanie lampki z Allegro :D o dziwo jedna świeci ponad rok i nic sie z nią nie dzieje. Montowałem to juz u trójki znajomych i też bez problemów :decayed: aż sam byłem w szoku że za cene 29 zł można dostać komplet który podziała troche. TFU TFU TFU żeby nie zapeszyc :lol:

BTW: dziś przyjdzie mi kolejny komplet :D

A dasz radę podesłać link? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek przyszły lampki. Niestety nic nie pomogło. Muszę jeszcze sprawdzić je osobno na zasilaczu gdyż nie świecą wogóle. Ale zaczyna mnie to trochę martwić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...