Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej po 280 tys km


cykcyrykcyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje waszej rady zakupiłem audi a4 b8 2,0 TDI  kombi , manual .
Nie znam do końca historii auta a mam zamiar wymienić w nim olej w silniku , olej w skrzyni , świece żarowe  , i filtry , i teraz pytanie do was , samochód ma przejechane już 280 tysięcy  lany był olej do silnika Castrola 5w-30 prawdopodobnie , zostać przy nim czy zmienić na jakiś o innym oznaczeniu ? olej w skrzyni biegów nie wiem czy był wymieniany od kupna auta :o problem jest też z wrzucaniem 1 i 2 biegu ciężko wchodzi  czytałem żeby sprawdzić olej to po pierwsze a jak nie to wlać cerami zer do skrzyni że to pomoże . Czy filtry z firmy FILTRON dadzą radę ?  i jakie świece polecicie . Pytanie czy do tego silnika można wlewać takie preparaty jak ceramizer i do skrzyni , ktoś to używał czy to pic na wodę ? Jest to mój pierwszy wpis , proszę o wyrozumiałość i pomoc a  od razu hejt , jak nie to proszę o kontakt PW z góry Dziękuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cykcyrykcyk napisał:

zostać przy nim czy zmienić na jakiś o innym oznaczeniu ?

 

Olej leje się taki, jaki przewidział producent i nie ma ŻADNEGO powodu by go zmieniać, jeśli chodzi o właściwości 5W30, ale samą markę bym zmienił na coś lepszego. Osobiście leję Motula z normą dla DPF

 

6 minut temu, cykcyrykcyk napisał:

olej w skrzyni biegów nie wiem czy był wymieniany od kupna auta :o problem jest też z wrzucaniem 1 i 2 biegu ciężko wchodzi  czytałem żeby sprawdzić olej to po pierwsze

 

Wymień olej najpierw.

 

6 minut temu, cykcyrykcyk napisał:

a jak nie to wlać cerami zer do skrzyni że to pomoże

 

Jak nie pomoże wymiana oleju, to i żaden ceramizer nie pomoże.

 

6 minut temu, cykcyrykcyk napisał:

Czy filtry z firmy FILTRON dadzą radę ?

 

Każdy filtr da radę, bylebyś go wymieniał w granicach 10-15tyś, a najlepiej 10tyś km.

 

7 minut temu, cykcyrykcyk napisał:

 i jakie świece polecicie

 

Oryginalnie szły tam bodajże NGK i takie bym zakładał.

 

9 minut temu, cykcyrykcyk napisał:

Pytanie czy do tego silnika można wlewać takie preparaty jak ceramizer i do skrzyni , ktoś to używał czy to pic na wodę ?

 

Ceramizery do silnika to jak plasterek na złamaną rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej 5W30 ze specyfikacją 504 00/ 507 00 i klasą jakości C3 (jeśli jest dpf).

Olej w skrzyni możesz wymienić, ale nie lej żadnych cudów, czasami zawodzą te magiczne środki.

Filtry Filtron mogę być, choć osobiście uważam, że lepszej jakości są z Mann-Filter

Świece Beru, Bosch, NGK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...