Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej po 280 tys km

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam potrzebuje waszej rady zakupiłem audi a4 b8 2,0 TDI  kombi , manual .
Nie znam do końca historii auta a mam zamiar wymienić w nim olej w silniku , olej w skrzyni , świece żarowe  , i filtry , i teraz pytanie do was , samochód ma przejechane już 280 tysięcy  lany był olej do silnika Castrola 5w-30 prawdopodobnie , zostać przy nim czy zmienić na jakiś o innym oznaczeniu ? olej w skrzyni biegów nie wiem czy był wymieniany od kupna auta :o problem jest też z wrzucaniem 1 i 2 biegu ciężko wchodzi  czytałem żeby sprawdzić olej to po pierwsze a jak nie to wlać cerami zer do skrzyni że to pomoże . Czy filtry z firmy FILTRON dadzą radę ?  i jakie świece polecicie . Pytanie czy do tego silnika można wlewać takie preparaty jak ceramizer i do skrzyni , ktoś to używał czy to pic na wodę ? Jest to mój pierwszy wpis , proszę o wyrozumiałość i pomoc a  od razu hejt , jak nie to proszę o kontakt PW z góry Dziękuję .

Opublikowano
4 minuty temu, cykcyrykcyk napisał:

zostać przy nim czy zmienić na jakiś o innym oznaczeniu ?

 

Olej leje się taki, jaki przewidział producent i nie ma ŻADNEGO powodu by go zmieniać, jeśli chodzi o właściwości 5W30, ale samą markę bym zmienił na coś lepszego. Osobiście leję Motula z normą dla DPF

 

6 minut temu, cykcyrykcyk napisał:

olej w skrzyni biegów nie wiem czy był wymieniany od kupna auta :o problem jest też z wrzucaniem 1 i 2 biegu ciężko wchodzi  czytałem żeby sprawdzić olej to po pierwsze

 

Wymień olej najpierw.

 

6 minut temu, cykcyrykcyk napisał:

a jak nie to wlać cerami zer do skrzyni że to pomoże

 

Jak nie pomoże wymiana oleju, to i żaden ceramizer nie pomoże.

 

6 minut temu, cykcyrykcyk napisał:

Czy filtry z firmy FILTRON dadzą radę ?

 

Każdy filtr da radę, bylebyś go wymieniał w granicach 10-15tyś, a najlepiej 10tyś km.

 

7 minut temu, cykcyrykcyk napisał:

 i jakie świece polecicie

 

Oryginalnie szły tam bodajże NGK i takie bym zakładał.

 

9 minut temu, cykcyrykcyk napisał:

Pytanie czy do tego silnika można wlewać takie preparaty jak ceramizer i do skrzyni , ktoś to używał czy to pic na wodę ?

 

Ceramizery do silnika to jak plasterek na złamaną rękę.

Opublikowano

Olej 5W30 ze specyfikacją 504 00/ 507 00 i klasą jakości C3 (jeśli jest dpf).

Olej w skrzyni możesz wymienić, ale nie lej żadnych cudów, czasami zawodzą te magiczne środki.

Filtry Filtron mogę być, choć osobiście uważam, że lepszej jakości są z Mann-Filter

Świece Beru, Bosch, NGK

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.