Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Letnie 235/45/18 czy 235/40/18 A3 8V


Fan_audi123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w tym roku udało mi się kupić piękną a3 8V Sedan  2.0 kaszlok 185 PS + Quattro z pakietem S-line zew + zawieszeniem S-line. Auto jest obecnie na zimowych oponach i felgach 225/45/17 i wygląda mizernie. Nie wybrałem jeszcze konkretnego rozmiaru opon i chciałbym zwrócić się do bardziej doświadczonych osób. Jeżdżę w miarę dynamicznie zwłaszcza po zakrętach i chciałbym wykorzystać potencjał Q ale nie chce mieć zamiast auta kamienia po normalnej jeździe miejskiej. Zastanawiam się nad złotym środkiem. Przechodząc do meritum waham się między 235/45/18 a 235/40/18 a gdzieś tam daleko w głowie mam 235/40/19. Nie chcę robić większej gleby bo i tak już na żyletki wjeżdżam na zimówkach do garażu. Bardzo proszę o rzeczowe odpowiedzi i nie marnowanie swojego jak i mojego czasu. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko na torze wyścigowym odczułbyś jakąś tam różnicę pomiędzy szerokością 225 a 235... dużo większe znaczenie ma marka/typ opony - jakie ma opinie i wyniki w testach. Więc byle budżety czy klasa średnia raczej odpada. Ja na Twoim miejscu pozostałbym przy fabrycznym zalecanym rozmiarze - 225/40R18
Ostatecznie, jak tak bardzo chcesz mieć szerszy kapeć to 235/40R18 :hi: 
19" to max. 235/35R19

 

 

favicon-192x192.png
WWW.OPONY.COM.PL

Nie wiesz jak dobrać zamienniki opon do Twojego samochodu? Skorzystaj z naszych narzędzi i dopasuj odpowiedni rozmiar.

 

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedaleko mnie w sklepie są w bardzo dobrej cenie Pirellki P Zero nowe za 1944zł komplet także uważam, że to dobra cena. Parametry też z górnej półki Toczenie C Mokra A i 68 dB Oczywiście chodzi o rozmiar 235/40/18. Myślę, że między profilem 45 a 40 aż tak dużej różnicy nie będzie i plomby mi nie wypadną.... Bardzo dziękuję za odpowiedź.

 

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wygląd kół wpływa także i to bardzo obniżenie auta. Nawet jak będziesz miał 19ki i serię zawias to będzie wyglądać średnio. Jeśli nie obniżyłeś to pomyśl o tym. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wjazd do garażu uniemożliwia mi zejście auta w dół. Na zawieszeniu S-line obecnym zostaje mi margines szorowania po kostce około 5mm także niestety jest to niemożliwe... Całe szczęście, że nie ma śniegu bo bym chyba nie wjechał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak oglądam wszystkie felgi na alle to większość, która mi się podoba i wszystkie z RS3 są w rozmiarze 19... Chodzi mi po głowie 235/35/19 ale to już chyba by mnie wykończyło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z PZERO byłem zadowolony. Zwróć uwagę na ich rok produkcji bo Pirelli zmieniał na przestrzeni lat skład mieszanki i/lub rzeźbę bieżnika bez informowania o tym, że to nowa generacja. Jak są max. 2-letnie to nie ma problemu.

PZERO występują teraz w odmianie sportowej i bardziej komfortowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...