Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przy szybkiej jeździe zamyka dopływ świeżego powietrza


Szymon.Bogacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Pomóżcie bo już nie mam pomysłów. Gdy zwiększam prędkość samochodu zamyka się stopniowo dolot świeżego powietrza do wentylatora(może to jest normalne, nie wiem). Ale przy około 130-140 km/h zamyka się całkiem i z kratek przestaje dmuchać. Wentylator chodzi ale nie ma skąd zaciągać powietrza bo obieg wewnętrzny się przy tym nie otwiera. Gdzie szukać przyczyny? Adaptacja zrobiona, potencjometry sprawne, żadnych błędów w klimatyzacji, nie mam automtycznego obiegu zamkniętego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam, ten sam objaw , klimatyzacja działa (ogrzewanie i schładzanie ) , bez błędów ,adaptacja przyjęta , a od 140 spada drastycznie siła nawiewu , po zwolnieniu w okolice 100 wszystko wraca do normy , jest w necie film na którym ktoś filmuje działanie V71 podczas jazdy i widać jak wraz ze wzrostem prędkości v71 przymyka górne klapy wlotowe ,  zamykanie po spryskiwaczu działa prawidłowo to tak na marginesie , 

Jakieś porady co z tym zrobić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któryś z modułów który tym steruję wariuje. Ja nie miałem na podmianę żeby sprawdzić który to i po prostu na otwartym dolocie świeżego powietrza odpiąłem silniczek od klapy. W ten sposób dolot się nie zamyka wcale i jest git. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie czujnik jakości powietrza? Może to jego sprawka że przymyka dolot powietrza z zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , nie mam czujnika jakości powietrza , coś czuję,że tak jak kolega wyżej pisze odłączę ramię od klap górnych .

Wydaje się,że logika sterowania  jeżeli już zamyka dopływ zew. to jednocześnie powinna otworzyć obieg wew może tu jest problem ? zobaczymy może 

podmiana panelu ? , Na razie dziękuję  za zainteresowanie tematem .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...