Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z temperatura po wymianie termostatu


Ju86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie  a4 b8 2009r. 143 Caga miałem problem z termosta wymieniłem wkład na oryginalny z sao bo niby u mnie jest jeden wszystko wróciło do normy. Wczoraj zjeżdżając z góry na biegu bez gazu temperatura spadła trochę. Jak za żelem jechać normalnie wszystko wróciło do normy później w korku znow delikatnie spadła jak ruszyłem znów wszystko oki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ogrzewanie miałeś na hi włączone ? jeżeli tak to moze dlatego 

 

powiedz jeszcze czy jak dasz w raz gazu to temperatura tez ci spada jeśli tak to drugi termostat do wymiany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie była na 21 a zewnętrzna temperatura 4. O co chodzi" dasz w raz gazu" bo nie rozumiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedziesz dajmy na to 50 km/h na 3 biegu i przyśpieszysz dasz cały gaz aż do np 4,5 tys obrotów jednocześnie obserwując temperature jak w tym czasie zacznie ci spadać to drugi termostat do wymiany mozesz spróbować tak też zrobić na wyższym biegu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trzyma sztywno 90 jak bym nie jechał wolno szybko cały czas sztywno. Jedyne jak teraz zjeżdżałem z gór na niego bez gazu samochód sam jechał to spadło delikatnie poniżej jak tylko wcisnelem gaz temperatura doszła do 90 i trzymała 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak stanelem w korku chwilę stałem i za chwilę spadło też delikatnie myślę że gdzieś w granicy 80 ale po ruszeniu przejechaniu do 1 km już było 90 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhmm no to dziwne masz taki sam silnik jak mój tyle że ja włożyłem oryginalny termostat ale z b7 2,0 on ma temperature otwarcia 87moze 88 stopni juz nie pamietam a oryginalny z b 8 ma 84 na pewno ma kilka stopni mniej i u mnie jest spoko cały czas 

 

a przypadek o którym pisałem ze gdy przyśpieszałem to temp spadała to winny znowu był 2 termostat wymieniłem i do dzisiaj mam spokój 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja druga zima wcześniej było wszystko super teraz był problem bo nie dogrzewa więc wymieniłem wkład na oryginał z aso i było Oki przez 2 miesiące i teraz to co pisze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...