Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka Check Engine zapala się , następnego dnia gaśnie - czujnik różnicy ciśnień !


sko9219

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . 

Niedawno zakupiłem Audi A4 B8 2.0 143 km ( CAGA ) 2010 r. . Pierwszego dnia wyskoczyła żółta kontrola check engine . Oczywiście od razu podpięcie pod komputer , no i mamy błąd : Czujnik odczytu różnicy ciśnienia filtra cząsteczkowego , zwarcie do masy kod : P245400 . Poczytałem troche na forum , no i wniosek nasunął się jeden , oczywiście wymiana owego czujnika . Zakupiłem czujnik Boscha , koszt przeszło 100 zł . Zamontowaliśmy , go , podpięcie pod kompa - błędów brak , wszystko fajnie . Po wymianie zrobiłem jeszcze ze 100 km , odstawka do garażu . Rano zachodzę odpalam , znowu kontrolka check się zapala . Podpięcie pod komputer , również błąd dot. czujnika różnicy ciśnień , tym razem kod : 245300 . Dodam że poprzedniego dnia czujnik został tylko wymieniony , nie była robiona żadna adaptacja itd . Cały dzień check się palił , zrobiłem tylko  kilkanaście km . Kolejnego dnia rano , kontrolki nie ma .. Stwierdziłem , że po wymianie cos nie stykało ale juz jest wszystko ok i problem z głowy . Po przeszło 8 godzinach , wychodzę z pracy , cyk odpalam , Znowu kontrolka check sie zapaliła . Idzie zwariować. Kontrolka jednego dnia zapala się  , kolejnego dnia wsiadam nie ma kontrolki . Panowie , proszę o pomoc w tej kwestii , czym moze to być spowodowane ? Wymieniony czujnik jest jakiś walnięty ? Problem z przewodami - coś nie łączy ??? Czy problem moze wynikać z braku adaptacji czujnika po wymianie w VCDS ??? A może ktos miał podobny problem ? Jest to mocno nurtujące , tym bardziej ze fura zakupiona kilka dni temu . 

 

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie sugestie.

Edytowane przez sko9219
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sprawdź okablowanie i wtyczkę oraz wężyki od podciśnienia. Czujnik ma odpowiedni numer katalogowy?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kkt napisał:

Witam. Sprawdź okablowanie i wtyczkę oraz wężyki od podciśnienia. Czujnik ma odpowiedni numer katalogowy?

Hej . Jutro sprawdzę okablowanie i wtyczkę . @kktMasz może info jakie numery powinien mieć czujnik do mojego modelu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w katalogu boscha. Powinien mieć taki jak stary czujnik lub zamienić się na inny numer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...