Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana ori głośników na niefabryczne i podłaczenie radia po stacyjce


Malyszeek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak w temacie: Chcę wymienić głośniki ori w dystansach (to chyba ta obudowa, w której jest "uwięziony głośnik?) głównie z przodu po prawej i lewej stronie, gdyż delikatnie popiardują. Wygrzebałem z szafy nowe, jeszcze nierozpakowane głośniki  Pioneer 280Wmax (17cm/6 i 3/4)  TS-G1710F Dual Cone. Dokładnie takie:

TS-G1710F.jpg?lm=1553256935
WWW.AUDIOPIONEER.PL

Odkryj odnowioną serię głośników "G".   Ulepszona seria G, została stworzona aby zapewnić doskonałe brzmienie w rozsądnej cenie. Wytrzymała konstrukcja została zoptymalizowana, aby instalacja głośni

Widzę staniały bardzo od kiedy je kupowałem kawałek czasu temu.

 

Znalazłem też radio Pioneer, które już podłączyłem tak, jak chciałem - tzn żeby było również włączone po wyjęciu kluczyka ( zlutowałem 2 kabelki razem - bodaj żółty z jakimś i wszystko). Teraz chciałbym, żeby radio grało dopiero po włączeniu kluczyka do stacyjki i wyłączało się po jego wyjęciu (nie na zapłonie - po prostu w pozycji 0) - mam jeszcze pare innych pytań odnośnie elektryki, więc utworze osobny temat w dziale elektryka, ale o to zapytałem juz tutaj przy okazji.

Bardzo proszę tych, którzy już to robili o jakieś wskazówki/opis poprawnego podłączenia.

Wracając do głośników - gdyby mógł mi ktoś w prosty sposób opisać co muszę zrobić i ewentualnie dokupić, żeby te głośniki zamontować w przednich drzwiach (i czy się tam nadają? - nie mam pojęcia zielonego w temacie nagłośnienia w aucie, więc proszę o wyrozumiałość :) Czytałem o jakichś dystansach - czy będą one potrzebne? czy da się w jakiś sposób zamontować je bez tego, używając elementów dołączonych do montażu w zestawie?

Byłbym bardzo wdzięczny za jakiś opis wraz z elementami w które ewentualnie będę musiał się wyposażyć.

Pozdrawiam!

 

PS: Jeszcze jedno pytanie: po czym poznać jaki rodzaj nagłośnienia mam? Jak wspominałem jestem zielony - wiem tylko, że jest jakieś zwykłe, bose czy coś takiego itp.

Mam po 2 głośniki (zwykły i wysokotonowy / każde drzwi (4+4), z przodu przy kratce nawiewu przedniej szyby, oraz sobwoofer zamontowany chyba przez poprzedniego właściciela w bagażniku na górze (nie widać go praktycznie). Z tyłu przy tylniej szybie jest podłużna maskownica - stamtąd wydobywa się sam bass (chyba, że ori mają też subbassy)

Pozdrawiam!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...