Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprężarka, klimatyzacja, hałas a4 b6


manieka415733

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie odnoście sprężarki klimatyzacji w a4 b6 1.9 TDI avf 2004r Mam hałas pochodzący właśnie z okolic sprężarki ale nie zawsze on występuje czasem słychać delikatnie a czasem głośniej a czasem wogóle i bez znaczenia czy econ jest włączony czyli klima działa w trybie ekonomicznym czy jest wyłączony. I chciałbym potwierdzić czy to na pewno sprężarka, dodam że w lecie wymieniałem sprzęgło kompresora bo sprężarka stała i nie było wgl czynnika ale wymieniłem właśnie sprzęgło nabiłem i dobrze działało wszystko ale nie dawno właśnie pojawił się taki hałas. i czy jak odłącze wtyczkę przy kompresorze to sprężarka całkiem przestanie działać i nie będzie chodzić? I prosilbym jeszcze o wytłumaczenie jak działa kompresor w a4 b6 w 2004 czy pracuje cały czas czy jest inaczej. Z góry dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężarka ciągle działa,elektromagnetyczne sprzęgło było na początku produkcji. U Ciebie jest sprzęgło zrywalne,zrywa w nim gumki kiedy na sprężarce pojawia się zbyt duży opór. Kompresor ma swòj zasobnik z olejem który wystarczy na jakiś czas nim zacznie się zacierać po rozszczelnieniu układu. Hałas może pochodzić z alternatora lub z rolki napinacza,kompresor jak generuje hałasy to zazwyczaj jest po ptokach. 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w b6 nie było sprzęgła elektromagnetycznego,w każdej b6 sprężarka chodzi cały czas ,klima po prawej -sztywna tarcza ,klima po lewej -gumki,w jednym i drugim przypadku sprzęgło zrywalne,żeby ją ominąć trzeba krótszy pasek założyć ,do sprawdzenia jak kolega wyżej napisał

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...