Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[1.8T B5] pytanie o olej

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie i Panie

Przewertowalem cala ksiazke serwisowa i ani slowa o tym jaki olej lac...

Mam nieduzy ubytek oleju a nie chce wymieniac calego.

Jaki dolac zeby nie narobic szkod?

[ Dodano: 25-03-2007, 20:02 ]

aha

dodam ze w dokumentach samochodu nie ma sladu o tym jaki olej byl zalany ostatnio

Opublikowano

a kiedy zalany był olej ostatnio wiesz ??

może lepiej jednak zmienić całość ?

Opublikowano

Zmień cały olej, lepiej nie dolewać jak się nie wie co.

Długo jeździsz bez wymiany?

Opublikowano
  • Autor

sprawdzalem olej z 3 tyg temu i bylo ok

kurcze nie mam teraz ani czasu ani hajsu na zmiane calego oleju

moge to zrobic za tydzien ale do tego czasu musze jezdzic autem

Opublikowano
moge to zrobic za tydzien ale do tego czasu musze jezdzic autem

To będziesz musiał częściej kontrlować stan, a na dolewkę też musisz kupić olej

Opublikowano
  • Autor

no to juz wiem

zastanawiam sie tylko co na dolewke kupic teraz, w obecnej sytuacji...

syntetyk, polsyntetyk...

k..wa jak nie urok to sraczka no...

poszukam jeszcze w papierach co bylo zalane ostatnio

Opublikowano

Kup taki na jaki masz zamiar wymieniać, w tym roczniku obstawiałbym syntetyk

Opublikowano
  • Autor

Chyba nic sie nie stanie jesli doleje z litr syntetyka i za pare dni wymienie caly olej.

Dodam, ze do pracy mam ok. 15 km i raczej nie stoje w korkach.

Do turbo 10W 50 bedzie ok?

Opublikowano
10W 50

To jest półsyntetyk

Opublikowano
  • Autor

w ktoryms z postow na temat oleju bylo - syntetyk 10W 50

albo cos popieprzylem

jaki kupowac w takim razie?

Opublikowano

Musisz przeczytać na opakowaniu, jeżeli będzie semisyntetic to jest półsyntetyk

a co do oznaczeń cyfrowych to nie mam 100% pewności

Opublikowano
  • Autor

nie no:) tyle to wiem:)

patrze wlasnie na ostatnia wymiane oleju w ksiazce serwisowej i tam jest zaznaczone przy pozycji olwechsel-service "tak" i reparaturemphelung "tak".

stan licznika wynosil wtedy 174 tys teraz jest 190 tys i wlasnie na ten przebieg ustawiona jest kolejna wymiana oleju (datowana na maj tego roku)

Opublikowano

5W40 albo 5W50

Ja bym wybierał coś z mojej ulubionej listy : Motul/Valvoline (kolejność przypadkowa)

Opublikowano
Motul/Valvoline

można by jeszcze do tej listy dorzucić Mobil :wink:

Opublikowano
  • Autor

dziwna sprawa z tym olejem...

wlaze rano do garazu, sprawdzam poziom - prawie zero oleju

no to w fure i do norauto (2 km od domu)

tam mi mowia ze na wymiane oleju trzeba czekac 1.5 h wiec pomyslalem ze jesli oleju juz prawie nie ma wezme banke castrola GTX magnatec 5W40 i sam zaleje

po wlaniu 1 litra poziom wrocil do normy a teoretycznie powinienem wlac 3.5 l

nic juz nie kumam

[ Dodano: 26-03-2007, 11:51 ]

zamykaj przemas, nic juz wiecej tu nie wymyslimy

next week wymieniam caly olej

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.