Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czerwony kolor na bagnecie


DamianQuattroB7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W niedzielę sprawdzałem stan oleju w mojej audi a4 B7 1.8t bfb, po czym na papierowym ręczniku pojawił się kolor oleju wraz z czerwonym dodatkiem. Co to może być, czym to może być spowodowane? 

IMG_20200308_115419.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma gorsze dni, okres i te sprawy

A na poważnie jaki olej? auto nowy nabytek? Nie jest to silikon? 

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo pomyślałem ?

Olej Motul 8100 X-cess 5W-40, auto mam od października, nie mam pojęcia czy to może być sylikon.

Zauważyłem że jak wyciągnę bagnet na samym jego końcu na czubeczku jest czerwona kropeczka która rozmazuje się wlasnie na papierze jak na zdjęciu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę może to być wszystko i może to być nic. 

Ogólnie co warto sprawdzić to czy Ci ciśnienienia nie robi w zbiorniczku i może jakiś test na upg a resztę kolokwialnie powiem żeby olać "jeździc obserwować"  ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, dziękuję. Zastosuje się do wskazówek, jeśli coś odkryje w tym temacie podzielę się. 

A mam jeszcze jedno pytanie jeśli bym mógł skorzystać z pomocy kolegi. 

Na rozgrzanym silniku na wolnych obrotach wydobywa się z wydechu biały dymek wygląda jak para wodna, kiedy nawet lekko dodam gazu żadnego dymu nie ma, jak puszczę i po chwili się pojawia nie są to jakieś duże chmury, puści buszka na ciepłym. Czy to będzie turbina? Przebieg auta jest oryginalny i sprawdzony 172 tysiące, już by trzeba turbinę do regeneracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Para wodna, normalna sprawa 

Jak nie śmierdzi olejem to nie ma się co martwić i wiadomo dbać o nią, pałować na wygrzanym silniku (temp płynu nie równa się temp oleju) i po tym pałowaniu dać mu minute dwie na ostudzenie i nie gasić odrazu silnika, podstawowe zasady użytkowania turbo ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...