Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oleju tiptronic


szklara

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

Tak jak w temacie, czy wymieniać olej w skrzyni 8 biegowej tiptronic? Ze skrzynią nic się nie dzieje a auto ma przejechane 52k km (info o audi w profilu). Czasem leciutko szarpnie przy ostrzejszym hamowaniu lub przy jeździe w korkach (gaz, hamulec, gaz, hamulec) ale raczej to normalne w tiptronicu bo nie sądze żeby przy takim przebiegu coś się działo ze skrzynia - jeśli się myle to mnie poprawcie. Sprawdze jeszcze dla pewności czy nie ma błędów na skrzyni. Myślałem o profilaktycznej wymianie ale w dwóch serwisach audi powiedzieli mi około 5tyś za wymiane...  Cena wysoka przez to że w tej skrzyni nie ma korka wlewu/wylewu oleju i trzeba ściągać skrzynie żeby wymienić olej + wymiana filtru i misy olejowej + sporo litrow drogiego oleju. Przynajmniej tak mi powiedzieli. 

Jeśli tak to co ile powinno się wymieniać - 60/70k km? Wiadomo że w serwisie za taką cenę tego nie zrobie ale wycenie jeszcze w znajomym warsztacie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej wymienia się co 60k km ja płaciłem przy wymianie dynamicznej 1100zł z olejem, filtrem itd. zajmuje około 2 godzin. Nie trzeba ściągać skrzyni. 5tys to zdecydowanie za dużo.

Mam taką samą skrzynie i mi nic nie szarpie polecam poszukać warsztatu zajmującym się wymianą dynamiczną oleju i sprawdzenie skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki @MasterCX za odpowiedz. Sprawdzenie pod jakim katem? Komputerem czy nie pokazuje bledow i adaptacja skrzyni po wymianie oleju? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...