Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 2.0TDI Quattro dziwny dźwięk podczas hamowania silnikiem


MieTsky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam dziwny problem, mianowicie podczas odpuszczania gazu, hamowania z większych prędkości, redukowania biegów lub na różnych nierównościach drogi (przy odpuszczonym gazie) słychać dźwięk jak na filmiku. Dźwięk dobiega jakby z okolic skrzyni biegów, może to przeguby, półosie, podpora wału, torsen? Biegi wchodzą bardzo dobrze. Dźwięk słychać tylko przy hamowaniu i silnikiem i hamulcami, również podczas redukowania. Nie czuć wibracji, tylko dźwięk. Czy to mogą być przeguby wewnętrzne? Może ktoś miał co podobnego. Dźwięk również mocno słyszalny podczas agresywnego redukowania np. z 3 biegu na 2.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez MieTsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk jakby się gdzieś coś o  jakaś osłone ocierało lub obudowę...

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to brzmi, wchodziłem pod auto, sprawdzałem wszystkie osłony. Zero luzów na przegubach wewnętrznych, zero luzu na wale, wszystkie osłony siedzą dobrze i sztywno. Nie mam już pomysłów, dźwięk dobiega jakby z przedniej części skrzyni, może to jakieś łożysko w skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto na początek spuścić olej ze skrzyni i sprawdzić czy nie ma w nim opiłków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej, oczywiście filtr wymieniony .nawet nowe magnesy były w zestawie. Wszystko czyste .

Olej do dyfrów też nowy wlany . W torsenie też wymieniłem i nad nim bym sie bardzjej skupił bo wylal sie najbardziej zanieczyszczony.

Taka ciekawostka. Z dyfrów olej zszedł czysty Ale wlałem z ciekawości do butelki i zostawiłem  na mrozie może-3 było.  Rano jego konsystencja była jak miód . 

Warto sobie wymienić taki olej . Koszty nie duże 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...