Skocz do zawartości
IGNOROWANY

subwoofer Bang Olufsen vs ASS


Kodzak33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Proszę o opinie użytkowników którzy zmienili w swoim a4 i a5 b8 sub ASS na taki z B&O. Czy jest dczuwalna różnica? Z tego co zauważyłem na aukcjach sub banga ma 8 ohm a ten z ass podobno ma 4 ohm.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kodzak33 napisał:

Witam, 

Proszę o opinie użytkowników którzy zmienili w swoim a4 i a5 b8 sub ASS na taki z B&O. Czy jest dczuwalna różnica? Z tego co zauważyłem na aukcjach sub banga ma 8 ohm a ten z ass podobno ma 4 ohm.

Zmieniłem u siebie całe nagłośnienie na b&o ale zanim to zrobiłem to przez miesiąc jeździłem tylko z wymienionym subem. Różnica prawie nie odczuwalna. Tylko przy dobrej jakości utworach słychać. Bas był przyjemniejszy, bardziej kontrolowany. Po przekodowaniu tunera ASS sub ożył. Teraz bas jest skręcony na 0 a sub na 3/4 głośności. Przy niektórych utworach skręcam bas lub suba. Jeśli chcesz tylko wymienić suba to moim zdaniem nie warto bo nie jest wart swojej ceny. Lepiej dołożyć i kupić zewnętrzna skrzynie i wzmacniacz. Jeśli chcesz zmienić suba i przekodowac tuner to jak najbardziej polecam. Zdziwisz się jak zagra ASS. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2020 o 16:48, corradoowner napisał:

Zmieniłem u siebie całe nagłośnienie na b&o ale zanim to zrobiłem to przez miesiąc jeździłem tylko z wymienionym subem. Różnica prawie nie odczuwalna. Tylko przy dobrej jakości utworach słychać. Bas był przyjemniejszy, bardziej kontrolowany. Po przekodowaniu tunera ASS sub ożył. Teraz bas jest skręcony na 0 a sub na 3/4 głośności. Przy niektórych utworach skręcam bas lub suba. Jeśli chcesz tylko wymienić suba to moim zdaniem nie warto bo nie jest wart swojej ceny. Lepiej dołożyć i kupić zewnętrzna skrzynie i wzmacniacz. Jeśli chcesz zmienić suba i przekodowac tuner to jak najbardziej polecam. Zdziwisz się jak zagra ASS. 

Ja mam ass mmi 2g high więc kodowanie tunera nie wchodzi w grę. Kiedyś dołożyłem głośniki banga oraz zmieniłem te z ass na banga prócz właśnie suba. Dzięki za info,  jednak zdecyduje się zmienić tego suba na banga

 

Jestem po wymianie suba ass na banga. Subwoofer banga przedewszystkim gra decydowanie ciszej niż ass na tych samych ustawieniach. Bass rzeczywiście jest inny przyjemniejszy. Po ustawieniu suba na maxa nie ma zniekształceń jak na ass który zaczynał pierdzieć ?. Co do rezystancji to sub banga ma napisane 8 ohm i po zamierzeniu faktycznie wychodzi tyle (7.9 - 8.1) na subie ass brak oznaczenia ale po pomiarze wychodzi 2.4 ohm. Czyli na banga wzmak ma dużo lżej. Dodatkowo u siebie miałem i mam podłączony do suba głośnik średniotonowy banga 4 ohm. Sub ass z głośnikiem ma 1.8 ohma a sub banga z tym głośnikiem ma 2.8 ohm tak dla ciekawości. Dam znać jeszcze jak bass będzie wyglądał po podłączeniu wzmaka banga. Na wzmaku banga z subem ass bass jest dosyć głośny obawiam się że na subie banga ten bass zamaleje i będą narzekał jak inni na słaby bass w bangu? dodam że oryginalnie mam ass w tym że dołożyłem brakujące głośniki z banga oraz pozostałe także zmieniłem na banga gdzie został mi tylko sub. Z tego co widzę to sub ass można odkręcić od obudowy i wstawić inny?

Screenshot_20200401-105410_Gallery.jpg

Screenshot_20200401-105413_Gallery.jpg

Screenshot_20200401-112211_Gallery.jpg

Edytowane przez Kodzak33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...