Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 1.6 ADP Wyciek oleju


Tomek9494

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was.

Mam do was prośbę, ponieważ może ktoś z Was miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać. Otóż mam wyciek oleju w miejscu zaznaczonym na zdjęciu.. Dodam, że w dniu dzisiejszym mechanik wymienił uszczelkę pokrywy zaworów jednak po przejechaniu ok. 100km problem powrócił.

Wyciek jest zarówno w konciku bloku silnika pod kolektorem jak i cieknie po korpusie za osłoną rozrządu.

Może ktoś z was zna rozwiązanie?

 

33.jpeg22.jpeg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uszczelka jest dobrze zamontowana to wyciek jest prawdopodobnie z uszczelniacza wałka rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, maciej_m napisał:

Jeżeli uszczelka jest dobrze zamontowana to wyciek jest prawdopodobnie z uszczelniacza wałka rozrządu.

albo na mostku pod pokrywa zaworow zaraz za simeringiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną okazał się nieszczelny simmering wałka rozrządu (notabene 1,5 roku po wymianie). Z kolei przyczyną dziwnego hałasu pompa wody.

 

Natomiast pojawił mi się nowy problem tzn. wyciek płynu chłodzącego na skrzynię. Wiecie co może być jego źródłem?

(płyn w zbiorniczku nie bulgocze, nie pozostawiam też białego dymu za sobą więc mam nadzieję, że nie jest to uszczelka pod głowicą...)

image0.jpeg

image1.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu na głowicy jest przystawka rozdzielajaca z króćcami, na którą nachodzi wąż z szybko złączka, wąż zapinany opaską a od góry wchodzi termometr. Trzeba stwierdzić gdzie jest przeciek. Jak leci po głowicy i po bloku to najprawdopodobniej będzie to o-ring pod przystawka albo sama przystawka jest pęknięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...